Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen jó haladóbbaknak...

Milyen jó haladóbbaknak készült linux disztrók vannak?

Figyelt kérdés

2015. febr. 5. 06:32
 1/10 anonim ***** válasza:
"haladóbbaknak készült" - ez neked mit jelent? már mint mire gondolsz?
2015. febr. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Haladók akik nem először használnak linuxot. Tehát nem pl ubuntu.
2015. febr. 5. 07:40
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
CentOS.
2015. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

És az Ubuntu miért ne lenne jó haladóknak? Ez oltári nagy badarság. Napjaink egyik legelterjedtebb, és legjobban támogatott Linuxa. Azért, mert nem kell vért izzadni azért, hogy valamit beállíts, úgy, mint egy 10 évvel ezelőtti SuSE-n, attól m ég semmivel nem lesz rosszabb ez a disztró, sőt!

Ha te nem preferálod a grafikus felülete, karakteres módban, config-fájlok buherálásával is ugyanúgy beállíthatod, amit szeretnél.

Ami meg megoldható más disztrón, az 99%, hogy Ubuntun is menni fog.

De ha ezek ellenére is irtózol az Ubuntutól, akkor tehetsz egy próbát a Debiannal. Az alapja ugyanaz, de kevésbé populáris, mint az Ubuntu.

Vagy próbáld ki a SuSE-t. (Nekem személy szerint a kedvenc disztróm.)

2015. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. Nem azért írtam h haladóbbaknak, mert bármi bajom lenne az egyszerűbb diszrókkaldiszrókkal, csupán egy év linuxozás után gondoltam kipróbálnék vmi komolyabbat is

2. Az ubuntu utálatomra viszont ráhibáztál, de annak semmi köze ahhoz hogy könnyű használni

2015. febr. 5. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha te nem preferálod a grafikus felülete, karakteres módban, config-fájlok buherálásával is ugyanúgy beállíthatod, amit szeretnél."


Az Ubuntunál eleve onnan indulunk, hogy válassz egy grafikus felületet, mert összedrótozzák vele. Más disztróknál ez nincs így szabadon választhatsz több közül, és a rendszert is normálisan frissítheted.

Pl. Arch

2015. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

hát alapvetően két disztro van: redhat + debian. A többi mind ennek a forkja. A többinek nem látom értelmét, dehát a marketing, az marketing.

Okés, van még az arch + a gentoo azoknak, akik szeretnék haladóknak érezni magukat azáltal, hogy copypaste-elik a parancsokat weboldalról. :->

2015. febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
Akkor legyen Ipor Sircer kedvéért a Linux From Scratch. Amúgy én az Arch-ot nem kopipasztával telepítettem.
2015. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ejbenjaro ***** válasza:

Egy év Linux használat után, valamint ezen kérdés után nem sorolnálak a haladóbbak közé. Ha ott lennél, képes lennél keresni olyan disztrót, amely kielégíti a jelenlegi igényeidet.

Amúgy az, hogy mi mennyire számít haladóbbnak, mindössze attól függ mennyit tudsz. Tegyél egy próbát a Slackware linuxxal, ami talán az egyik legrégibb, még ma is élő disztró.

2015. febr. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Személy szerint a "sima" Ubuntut nem használnám , a unity mellett a következő verziójába már w$ szerű csempéket is tesznek , ráadásul a szoftverközpont is tele van mindenféle feles fizetős szoftverrel. Annak ellenére , hogy Ubuntu-Debian alapú , a Linux Mint esetében lehet választani , hogy melyik felülettel kerüljön letöltésre. A Cinnamont személy szerint nem ajánlom , nekem túlságosan is hasonlít a W$-ra , KDE az egyik legjobb felület , viszont ennél a disztrónál baromi bugos, így marad Linux Mint XFCE. Kezdőknek és haladóknak egyaránt tökéletes. Ha mindenképp komolyabb kell akkor Debian (XFCE) , nekem tetszett az is , viszont telepítés után nem volt hangom (sikerült megoldani , de azért mégis)
2015. febr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!