Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Erős gépre Linux Minthez KDE...

Erős gépre Linux Minthez KDE vagy XFCE felület a megfelelőbb? Esetleg másik disztró vagy felület?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Még inkább kezdő vagyok mintsem haladó , az Ubuntu támogatja legjobban a hardveremet , de annak ellenére , hogy én speciel szeretem ha bal oldalt van a panel nem igazán tetszett a unity , a maga túlzott minimalizmusa miatt. Gnome 3 sajnos megint csak nem jött be:/ KDE megtetszett , viszont a Linux Minthez készült KDE elég nagy bughalmaz volt ( kikapcsoláskor elsötétült a képernyő , de nem kapcsolt ki , csak ha folyamatosan nyomtam a kikapcsolás gombot , a szoftverközpontot és frissítéskezelőt nem akarta megnyitni csak újraindítás után , plusz pár hasonló bug). Kubuntut még nem próbáltam , nem tudom hogy ezek a bugok benne vannak -e úgy mint a Mint KDE-ben. Eddigi tapasztalataim alapján , én úgy látom , hogy majdnem mindig az a felület a legkevésbé bugosabb ami alapértelmezett az adott disztróhoz. Így például nekem az OpenSUSE KDE (mivel Suse-hoz kde az alap felület és gondolom nagyobb hangsúlyt fektetnek rá ezért kevésbé bugos) megfelelne , viszont az Istenért se akar életre kelni a wifi ,az ubuntu/Mint valami broadcom corporation bcm4314280211 bgn és bcmwl kernel source illesztőprogramot használ hozzá. Mivel a Mint KDE-s változatát a bugok miatt otthagytam kipróbáltam xfce-vel , itt eddig nem tapasztaltam semmilyen hibát , ráadásul gyorsabb is.

Szerintem a disztrók többsége megfelelne nekem , mert nem használok kereskedelmi termékeket ,az összes játékom Steam-es , tehát megy Linuxon is , feltéve ha steam telepíthető rá. Winera és egyéb emulátorokra nincs szükségem.

A gép pedig: intel i5 , 8 GB RAM



2015. febr. 8. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
A Mint alapból Cinnamonnal és Mate-tel jön. Ezek miért nem jók neked?
2015. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam a Cinnamont , szép és jó , de azt elfelejtettem beleírni a kérdésbe hogy nekem lényeges hogy vertikális legyen a panel , vagyis bal oldalra tudjam tenni (ezért nem ijesztett meg a unity mert ott bal oldalt van )
2015. febr. 8. 18:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért érzed, hogy a Unity minimalizmusra törekszik? Sokan pont azért nem szeretik, mert kell alá Compiz.
2015. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert a testreszabhatósága a windows 95-el vetekszik :S Emellett elég bugos is, nekem sokszor kiírta "elnézést az ubuntu hibát észlelt és leállt" , ekkor értettem meg , hogy miért kezdték sokan buguntunak csúfolni...
2015. febr. 8. 18:53
 5/10 anonim válasza:

Szia.


A KDE gépigénye nagyobb, az VFCE pont az ellentéte ebből a szempontból.


Nekem nincs különösebb bajom a MINT KDE-vel, én is azt használok, mit ád az ég, szintén a baloldali panel miatt.

Az egyetlen, de visszatérő problémám, hogy a Skype-ot rendszeresen újra kell rakni, mert egyszer csak elfelejt bejelentkezni.

2015. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pont azon gondolkoztam, hogy lehet felteszek kérdést, de hátha tudtok itt nekem válaszolni.


Szóval a Malware/Adwareval teli :) win7-es meg 8.1-et szeretném lecserélni. Régen kísérletezgettem Ubuntuval, de már nem emlékszem melyik felület milyen(kde,gnome).


Nem tudom melik ubuntu-t válasszam.


Fontos lenne ha ezeket a programokat tudnám valami jobbal vagy hasonlóval helyettesíteni:


-potplayer/kmplaer(ffdshow?) - tudom vlc az van linuxra, de ez nem nyerte el a tetszésemet. XMBC?


-Creative XFi-audió hangkártyához vane gyári illesztőprogram.


-Photosop, bár ezt ritkán használom és szerencsére nem játszok már.


-winamp, gondolom nem kell részletezni miért, házibuliba jól jön


-Remélem a Blackberry(z10) telefonomhoz meg van progi remélem, win-ről automatikusan települ ha rádugom a telót, de sajnos alapből nem tudom ugy használni mint egy pendrivot, nem tudom háttértárként...stb.


-utorrent?


-Infrawiev és Total/windows commander vagy hasonló, skype meg gondolom van.


-Mobie file reader


-Nero CD/DVD iró-hoz hasonló program

2015. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

smplayer - ugyanúgy ffmpeg alapú, mint a kmplayer

hangkártya driver alapból szokik benne lenni

photoshop -> gimp

winamp -> xmms, audacious

blackberry passz.

utorrent -> transmission

irfanview -> geeqie

total commander -> mucommander

mobie file reader passz.

nero -> nerolinux :->

2015. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a MATE-ban a panelt teheted alulra, felülre, balra, jobbra, de akár mind a négy oldalra is tehetsz egyet-egyet.
2015. febr. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én az xfce-t ajánlanám.

Panelbeállításoknál: vízszintes, függőleges vagy DESKBAR választható.

Rendkívül testre szabható, könnyű és sok témát lehet hozzá letölteni.

2015. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

>m ég:

Xubuntut nem próbáltam, linux mint xfce nekem csinált néha furcsa dolgokat.

Xfce környezethez szerintem a 2 legjobb rendszer, a manjaro (arch alap) és a korora (fedora alap). Most a kororát nézegetem 3-4 napja, egy amd laptopra és egy inteles asztali gépre raktam fel és semmi gond vele: [link]

2015. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!