Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A picasa képnézegetőbe miképpe...

A picasa képnézegetőbe miképpen lehet megoldani, hogy megjelenítse a gif fájlt?

Figyelt kérdés
Már jó ideje használom windows7 alatt ezt a képnézegetőt, de ha gif fájlhoz ér egyszerűen nem mutatja meg rendesen csupán egyetlen képkockát. Elméletben kellene neki, mert telepítéskor rákérdez, hogy mely fájlokat szeretném vele kezeltetni és köztük van a gif is.

2015. febr. 8. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert gifet kezel, de animgifet nem.
2015. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
49%

Közkeletű tévedés, hogy


1: A GIF eleve mozgóképet jelent (egy régebbi kérdés okos hozzászólója szerint jpg-képek vannak benne XD). Ez nem igaz, létezik egykockás, álló GIF is, amely egyéb jó tulajdonságai miatt használatos (a több fázisúban pedig természetesen ilyen, GIF formátumú képkockák vannak).


2: Az animált GIFnek feltétlenül mozognia kell, amikor megnézed. Ez csak akkor igaz, ha a nézegető program alkalmas arra, hogy a fázisokat egymás után levetítse. Engem meglepne, ha a Picasát nem lehetne így is beállítani, de talán nem ez az alapértelmezése, nézd meg az opciókat. Ha mégsem lehet, akkor meg ne azzal nézd, hanem IrfanView-val, vagy akármelyik böngészővel.

2015. febr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Picasa tényleg nem tudja az animgifeket megjeleníteni.

Nyisd meg böngészővel.

2015. febr. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem.Köszönöm a hasznos válaszokat.

Egyébként böngészővel nyitottam meg eddig őket, de keresek majd valami gif nézegetőt és letöltöm. Csak reméltem, hogy a picasa is képes lesz erre.

2015. febr. 9. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!