Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Esetleg lehetséges az hogy a...

Esetleg lehetséges az hogy a meglévő win 7 32bit-es op rendszert frissítem 64 bit-re és megmarad mindenem ahogy van?

Figyelt kérdés
Gondolok a programokra a játékokra a személyes beállításokra és a képekre,videókra.

2015. febr. 10. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Ha 64bitest akarsz, azt fel kell rakni. Vagyis újratelepíteni a gépet. Az egyéb adatok csak akkor vesznek el, ha mindent a C -re pakoltál.
2015. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de nekem egy merevlemezem van és az van kettéparticionálva akkor is csak a c adatai vesznek el??
2015. febr. 10. 14:50
 3/10 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=dL_2-uZ37yw

Ha esetleg ezt megcsinálnám akkor is le kell menteni az adatokat??vagy megmaradnak?

2015. febr. 10. 14:58
 4/10 Lajos54 ***** válasza:

Az ilyen esetben teljesen mindegy, hogy fizikailag egy meghajtód van, ha az kétfelé van partícionálva. Ugyanaz, mintha két külön meghajtód lenne.

Viszont a telepített (és beállított) dolgokat, mint például a játékok és egyéb programok, újra kell telepíteni! Még abban az esetben is, ha a másik (általában D) meghajtón vannak.

Ugyanis telepítéskor a programok beíródnak az operációs rendszer regisztrációs adatbázis kezelőjébe (Registry), ez viszont szerves része az oprendszernek. Tehát, ha új oprendszer kerül fel a gépedre, akkor a Registry is új lesz.

A D meghajtón lévő képek, videók, dokumentumok stb., tehát amik nem programok, hanem adatok, maradhatnak.

Arra viszont nagyon figyelj oda, hogy a Dokumentumok mappa általában a C meghajtón van (hacsak át nem helyezted), tehát a C formázásakor minden elveszik, ami abban van!

2015. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

és ha a videó szerint csinálom akkor is új rendszert telepítek fel vagy csak frissítem a 32bit-et 64-re??

és ha nem akkor én megtudnám csinálni vagy nem könnyű munkamenet?

2015. febr. 10. 15:15
 6/10 Lajos54 ***** válasza:

A 32 bites rendszert nem lehet "frissíteni" 64 bitesre. A 32 és a 64 bites Windows két teljesen más operációs rendszer.

Ha Érdekelnek ezek a dolgok, javaslom, egy kicsit olvasgass utána!

Például: [link]

[link]

2015. febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségedet nagyon hasznos volt mégegyszer köszönöm
2015. febr. 10. 15:39
 8/10 A kérdező kommentje:
azt még megmondanád hogy szerinted a professional vagy az ultimate jobb?
2015. febr. 10. 15:40
 9/10 A kérdező kommentje:
meg lehet már fogod a fejed tőlem de az lehetséges hogy lementem a program file mappát és a vírus írtót meg az ilyeneket visssza pakolom az új windows programfile mappába?
2015. febr. 10. 15:45
 10/10 Lajos54 ***** válasza:

Ezt egyszerű igennel vagy nemmel nem lehet eldönteni. Igényektől függ, mert természetesen különbségek azok vannak. Erről is olvashatsz bővebben, például itt:

[link]

De ezenkívül még számtalan leírás van.

2015. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!