Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan számítógép...

Létezik olyan számítógép szervizes, aki a CTB Locker által blokkolt fájlokat visszafejti?

Figyelt kérdés

A vírust magát leszedtem a gépről, de a fényképek továbbra is blokkolva maradtak a gépen. Ezidáig 2 szervizest kérdeztem meg, az egyik azt mondta, hogy a merevlemez klónozással működik a fájlok visszanyerése, de ők nem vállalják. Egy másik pedig azt mondta, hogy a klónozással sem nyerhetők vissza, csak ha egyszer valaki a titkosító kulcsot megfejti.


Bárki, akinek van tapasztalata, kérem írja meg a szervizt. Köszönöm!



2015. febr. 11. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet visszahozni. Túl erős a titkosítása. Amit elvitt, az úgy is marad. Ha nem készítettél biztonsági mentést még a fertőzés előtt, akkor így jártál.
2015. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet visszafejteni. Se informatikus, se szuperszámítógép nem fogja tudni megcsinálni, mert évmilliókba telne. Esetleg ha megvárod, szólj, és kisütünk valamit.


Elveszett, és kész.

2015. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Mivel még nagyon új a vírus... Szerinted már hungry cégek alapultak ctb kikódolásra?
2015. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#2 kolbászt és szalonkát?:D
2015. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Hány fájl kb?

500Ft/sikeresen helyreállított fájl költség tetszene?

2015. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bérelj hackert, hogy jussanak be a ctb locker alkotóinak gépeire, és akkor onnan le lehet húzni a kulcsot a dekódoláshoz!
2015. febr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

esetleg itten körbe nézhetsz hátha valaki írt számodra hasznosat


[link]

2015. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.


További kérdésem az lenne, hogy melyik vírusirtó az, amelyik megakadályozza, hogy a későbbiekben se jöjjön vissza a blokkoló program? Jelenleg Malwarebytes van a gépen (ezt a blokkolás után tettem rá).


Olyan ötletem támadt, hogy azokat a fényképeket amiket korábban csináltam fényképezőgéppel, és most blokkoltak, azokat ráhúznám a fényképezőgépre, és utána a fényképezőgép mappájából visszahúznám a gépre. Szerintetek ez így működik? Bár sztem hülyeség, de az ember mindennel próbálkozik :) Köszi!


500 ft / fájl az túl sok :) Az a baj, hogy nem készítettem mindenről biztonsági mentést :(

2015. febr. 11. 19:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem fog működni. Azok egyszerű bináris katyvaszt tartalmazó fájlok most már. Az eredeti tartalom nincs meg. Ha egy papírlapot elégetsz, akkor csinálhatsz bármit a hamuval, nem fogod tudni elolvasni a szöveget. Ez ugyanaz a helyzet.


Tipp: Ha ismerősöknek küldözgettél azokból a képekből, akkor az email fiókodban a kimenő levelekhez csatolva még mindig megtalálhatók valószínűleg, onnan le tudod őket menteni.

2015. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9-nek igaza van, sajnos azok elvesztek és nem fogod tudni vissza fejteni.

Ajánlom neked, hogy a fontosabb családi képeket,videókat tedd fel valami online tárhelyre is pl.: dropbox. (Természetesen azért a gépeden is hagyd meg) De így ha letörlöd, tönkremegy a merevlemez vagy megsérülnek a gépen lévő fájlok a feltöltött képeket később letudod tölteni, és ismét meglesznek éppen. Viszont ezekkel már sajnos nem tudsz mit kezdeni.

2015. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!