Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Debian stabil változatot...

Debian stabil változatot miként lehet telepíteni úgy, hogy "encrypted home" opcióval települjön? Installáláskor nem ajánlott fel nekem ilyen menüpontot.

Figyelt kérdés

Encrypted LVM-t felajánlotta, de azzal jártam már úgy, hogy felülírta az egész partíciós táblát és az összes partíció elveszett, majd újrapartícionálta magának a lemezt úgy és olyan kiosztásban, ahogy azt ő akarta...

Ubuntu esetén ha ki van választva az encrypted home partíció, akkor a swap is encrypted swap lesz automatikusan (ezt a telepítő megcsinálja).

Debian alatt kézzel kell megoldani ezeket, ha igen, hogy célszerű partícionálni?



2015. febr. 12. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a stable-t told, hanem a jessie-t, mert annak a telepítőjéből vette az ubuntu is a sajátját. Nameg már RC1 a jessie, már csak hetek kérdése, hogy kinevezzék stable-nek.
2015. febr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ilyen gyorsan jönne ki az új stabil változat? Régen 5-6 évente jött ki. :-)

Egyébként miben változott a telepítő, grafikus már a telepítője mint az Ubuntu-nak?

2015. febr. 12. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Már a wheezynek is volt grafikus telepítője. Mondjuk a textmode még mindig többet tud, szóval én sose használtam a guit, de valakinek bizta tetszik.


Wheezy konkrétan 2013-mas. Szóval így 2 év elteltével ideje, hogy jöjjön az újabb stable. Átlag 2-3 év szokott lenni. És mondom: jessie már az RC1-nél tart, ami release candidate 1, wheezy-nél meg 3 hónap volt, mire kijött a végleges stable. Úgyhogy szerintem 2 hónap max. és a jessie lesz a default stable. Nameg hogy már RC1, az azt jelenti, hogy nyugodt szívvel felteheted, már csak finomítgatnak rajta.

2015. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!