Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi jelent linuxoknál, hogy...

Mi jelent linuxoknál, hogy rolling release? Érdemes ilyet használni, és ha igen, melyiket? Milyen hátrányai vannak?

Figyelt kérdés

2015. febr. 15. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Azt jelenti, hogy folyamatosan jön rá az upgrade, nem pedig az van, hogy x. időközönként kiadnak egy új verziót. Értsd: a windows rohadtul nem rolling, mert ugye mindig be van szépen számozva. A rolling linuxnak inkább csak neve van, nem verziója, mivel folyamatosan napi szinten frissülnek benne a programok.

Érdemes, desktopra a legjobb szerintem a debian testing, ami most éppen jessie néven érhető el. Ha a sources.list-be jessie helyett testinget írsz, akkor lette egy rolling release-es linuxod, ennyi.


[link]


Hátránya annyi, hogy nem tudod megnevezni a verziót, amit éppen használsz, hisz mindig ugyanazt használod hosszú évekig. :->

2015. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy ezek a disztribúciók kevésbé stabilak. Igaz ez?
2015. febr. 15. 16:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Igaz, de 1.0-ás userként a gyakorlatban ilyenekbe nem futsz bele. Rolling jellegéből adódóan soha nem lesz egy verzió egy programból 2 évig tesztelve, mint a debian stable-nál... Mert akkor ugye pont nincs értelme a rollingnak, ha 2 évig parkoltatják az új verziót. A gyakorlatban ez azért úgy megy, hogy a legfrissebb verziók mennek a sid-be (still in development), és amikor már itt stabilnak mutatkozik, akkor rakják be a testing rolling disztribbe. Szóval van rajta check.

Igazából te döntésed, hogy lemondasz-e programok újabb feature-jeiből azért cserébe, hogy minden sw-t a gépeden előtte 2 évig teszteltek. Tapasztalatból mondom, hogy server-re nem raknék rollingot soha, de desktop gépnek ideális, mert minden friss rajta, és az alapvető dolgokat nem is lehet elrontani benne. Pl. a firefox meg chrome az úgyis disztribúciófüggetlen, vagy a skype, teamviewer, stb, vagy ha játszol valamivel, az is.

2015. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
sid nem a still in development, hanem Sid, a toy story 1-ből. Ellőször nem voltam biztos benne, de itt a bizonyíték: [link]
2015. febr. 15. 19:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is debiant (7) használok :)
2015. febr. 15. 21:24
 6/9 Tom Benko ***** válasza:
Érdekes doklog amúgy ez a stabilitás, mert lehet, hogy az Arch instabilabb, mint a Debian, és még így sem túl sűrűn sikerül megdönteni.
2015. febr. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: kapaszkodj meg, de az ÖSSZES debian disztribúció egy név a toystory-ból! '95 óta így verzióznak.


"Releases of the Debian distribution have both traditional version numbers and codenames based on characters from the Pixar/Disney movie "Toy Story" (1995). Sid, as you may recall, was the evil neighbor kid who broke all the toys." - [link]

2015. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, ha debiant használsz, akkor a sources.list-ben a wheezy-t átírod testing-re, és voilá: rolling release.


2 hónapon belül meg kijön a stabil 8as jessie, arra is upgrade-elhetsz akár most is.

2015. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy mindegyik toystory-s név. Ezért is tűnt furának, hogy a sid-et nem Sid után nevezik el :)
2015. febr. 16. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!