Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen mikrofonnal tudnék...

Milyen mikrofonnal tudnék itthoni felvételeket készíteni elfogadható minőségben? És milyen programmal tehetem ezt meg? Eddig a mixcraftot használtam, de mindig lejár a próbaverzió és így hasznavehetetlen.

Figyelt kérdés
Rapper csaj vagyok, és van már pár számom, de nem túl jó minőségűek
2010. febr. 11. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Mikrofonból:

Sennheizer

Shure


Programnak én az Adobe Audition-t javaslom.

*****

ez is kell hozzá:

*****


Egy másik program:

Sony Sound Forge Pro 10

letöltés két részletben:

*****

és

*****


Ha elfogadható minőség kell, akkor:

mikrofon - pult - erősítő - pc



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Programnak én a Sonar-t javaslom. (Most a 8.5-ös a legújabb verzió.)


A mikrofon jobb esetben az csak a költség fele. Jó minőségű felvételhez vegyél egy minőségi külső hangkártyát. Pl. egy olcsóbb Edirol-t. Azokon monitor funkció is van, amivel késlekedés nélkül visszahallgathatod a hangod felvétel közben.


Ha egy hagyományos PC hangkártyát használsz, akkor zajos és rossz minőségű lesz a felvétel, mert azokban nagyon szar előerősítő van.


Én mikrofonnak a Rode NT1-A-t javaslom. Jó énekhez és gitárhoz is. Bár házi felvételhez szinte bármilyen mikrofon jó 20'000 felett, amit nem a Behringer gyárt. Azokat messzire kerüld el, nem véletlenül olyan olcsók.

2010. febr. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én Audacity programmal szoktam megcsinálni gépen a zenéket :)

Jó effektek vannak benne.Legalábbis az én rapp dolgaimat faszásan megtudom vele csinálni :)


L/17

2010. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az Audacityvel csak az a problémám hogy nem tudok benne mp3-ba menteni. Tudnál valamit ajánlani, hogy ezt is megoldjam?
2010. febr. 14. 21:42
 5/7 anonim válasza:
Elmentem olyan formátumba, amilyenbe alapba elmenti(wav), aztán egy kovertáló programmal átkonvertálom mp3-ba :)
2010. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Milyen konvertáló programmal? Eddig nem találtam olyat ami teljesen megfelelne.
2010. márc. 14. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Az Audacity-hez itt a kiegészítő, ami lehetővé teszi az mp3-ba történő mentést.


[link]

2010. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!