Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógép monitornál melyik...

Számítógép monitornál melyik a legjobb kéépontformátum? Mi a különbség köztük?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy letöltött BluRay filmeket mkv melyikkel jobb nézni.

2015. febr. 16. 16:08
 1/6 Komplikato ***** válasza:

Nyilván az eredeti, enm szénné tömörített 22-50GB BD a legjobb. MKV-nál ez függ a tömörítés arányaitól, meg a készítő hozzáértésétől is. A HDTV ripek meg mindig elég csúnyák.

Mondjuk MKV az fájl kiterjesztés csak, simán bele lehet rakni az eredeti BD anyagát is.

2015. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kissé hiányos a kérdésem.Arra vagyok inkább kiváncsi,hogy mi a különbség az RGB 4:4:4 és YCbCr 4:2:2 között.
2015. febr. 16. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Wikipedia nem jó? [link]

Elég világosan fogalmaz: "In compressed images, for example, the 4:2:2 Y'CbCr scheme requires two-thirds the bandwidth of (4:4:4) R'G'B'. This reduction results in almost no visual difference as perceived by the viewer for photographs, although images produced digitally containing harsh lines and saturated colors will have significant artifacts."

2015. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fordítást kérek.
2015. febr. 16. 18:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Mégse, megvan.Csak gondopltam röviden is meglejetne a dolog,mert az Wikipedia részletesen írja le.
2015. febr. 16. 18:08
 6/6 anonim ***** válasza:
A plusz tudás pedig ördögtől való? Jézusom...
2015. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!