Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet két képet egymásra...

Hogy lehet két képet egymásra illeszteni a legegyszerűbben, elsősorban IrfanViewben?

Figyelt kérdés
A példa nem fontos, de egy lapon akarom látni mondjuk egy igazolványomnak mindkét oldalát. Tehát van egy képem az elejéről meg van egy a hátuljáról, az egyik fölül, a másik alul helyezkedik el, és így egymásra akarom illeszteni a kettőt, hogy egy lapon legyenek. Melyik az a menüpont Irfanban, vagy ha azon nincs, akkor más programban?

2015. febr. 18. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Erre a Paint is jó.

1. Nyitsz a Paintben egy új képet. A mérete akkora legyen, mint a két képed. Méretezni a Tulajdonságokban tudsz.

2. Kezdőlap/Beillesztés/Fájl beillesztése segítségével beilleszted a képet.

3. Megismételed a 2. pontot a másik képpel.

4. Kimented az új képet.

2015. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Like-oltalak, de nálam ez nem oldja meg a problémát. Ha Paintben beillesztek egy képet, majd egy másikat, akkor nem rá fogja tenni a másikat, hanem az előző helyére.
2015. febr. 18. 12:34
 3/11 anonim ***** válasza:

PhotoScape.

Összekapcsolás. Nulla tudást igényel. Rádobod a két képet, aztán elmented.

2015. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, mit műveltél a Paintben, de amit Első írt, az teljesen rendben van, nem mintha buzdítani akarnálak a használatára. Viszont a PhotoScape erre tényleg tökéletes, nincs sok értelme tovább ragozni.

Egyébként meg bármelyik ingyenes képszerkesztővel is megcsinálhatod, van hál' istennek elég.

2015. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2015. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szerintem nem értitek a kérdést, bár ez lehet, az én hibám. NEM az a célom, hogy két kép egymás mellett vagy alatt legyen. Hanem két képet egymásra akarok helyezni. Hogy fedje egymást a kettő.


És nem programok nevét kértem, hanem menüpontot kértem. Letöltöttem a PhotoScape-et, és itt ugyancsak nem találom, hogy melyik menüpont rakná egymásra a két fotót.


Azzal, hogy egymás alá rakom őket, mire mennék? Ehhez szerkeszteni se kéne. Fedje egymást a két kép.

2015. febr. 19. 09:48
 7/11 anonim ***** válasza:

"egymás alá rakom őket, mire mennék" Arra mennél, hogy egymás alatt lennének, ahogyan az eredeti kérdésben írtad. "egyik fölül, a másik alul....egy lapon "



Akkor, ha már fent van a Photoscape:


Kiválasztod a Szerkesztés MENÜPONTOT.

Megnyitod azt a képet, ami alul lesz.

Aztán alul az Objektum fülre katt.

Ott pedig az első ikonra(zöld hegyek napocskával), a felugró menüben a Fotó-ra és kikeresed a felülre szánt képet.

Beállítod a méretét, helyét, aztán Mentés-Mentés másként.

2015. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tabaki ***** válasza:
Megáll az ész... szerintem te egyszerűen kétoldalas nyomtatást akarsz csinálni. Berakhatod a képeket szövegszerkesztőbe, abban beállíthatod -- már amennyiben a nyomtató alkalmas rá. Ha meg nem, akkor az egyik kép kinyomtatása után tedd vissza a papírt fordítva, és úgy nyomd rá a másik képet. A megfelelő elhelyezésben már tényleg sokat segíthet az IrfanView,
2015. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem, még mindig nem talált, de most már megoldottam máshogyan, szóval nem is fontos...


Ez volt a kérdésem:


"Hogy lehet két képet egymásra illeszteni a legegyszerűbben, elsősorban IrfanViewben?


A példa nem fontos, de egy lapon akarom látni mondjuk egy igazolványomnak mindkét oldalát. Tehát van egy képem az elejéről meg van egy a hátuljáról, az egyik fölül, a másik alul helyezkedik el, és így egymásra akarom illeszteni a kettőt, hogy egy lapon legyenek. Melyik az a menüpont Irfanban, vagy ha azon nincs, akkor más programban?"


Ebben hol szerepel a szó, hogy ALÁ? Direkt hangsúlyoztam, hogy EGYMÁSRA akarom tenni a kettőt, nem egymás ALÁ. Az "egyik fölül, másik alul" már a végeredményben szereplő kártyaoldalak elhelyezkedésére vonatkozott, nem magukra a képekre, azokat egymásra tenném, nem egymás alá. Persze nehéz ezt jól leírni, ezért mondom, hogy az én hibám is, hogy nem érthető.


Mint megtudtam, nemhogy Painttel, hanem profibb képszerkesztőkkel sem egyszerű ez, Photoshopot érdemes beszerezni hozzá. Annyira amatőr természetesen nem vagyok, hogy két cuccot nem tudok egymás alá szerkeszteni, de nem is ez volt a célom, hanem hogy egybeolvadjon a két kép.

2015. febr. 19. 10:58
 10/11 tabaki ***** válasza:

"de nem is ez volt a célom, hanem hogy egybeolvadjon a két kép."

Esetleg le is írhattad volna...



"Photoshopot érdemes beszerezni"

Ha azt akarod, hogy a két kép egy felületen legyen, mintha egymásra lenne vetítve, azt egy-két kivételtől eltekintve minden képszerkesztő tudja.

Olyanra meg ne hallgass, aki a Painten kívül csak a Photoshopot ismeri, mert nem ért hozzá. Van kismillió jó ingyenes program, amelyikkel megcsinálható. Hacsak nem értjük megint félre egymást, ez egy halál egyszerű szerkesztés: két rétegen van a két kép, és a felsőt félig átlátszóra állítod. Az is egy módszerm hogy az átlátszóságot békén hagyod, és a rétegmódot változtatod Szorzás módúra. Mindkét változat kábé félpercnyi "szerkesztést" igényel -- ennyit adhatsz a photoshopos barátod szakértelmére.

2015. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!