Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudok rajztáblával...

Miért nem tudok rajztáblával rajzolni?

Figyelt kérdés
A valóságban nagyon jó rajzolok de rajztáblával képtelen vagyok rá. Nem tudok gyors vonalakat húzni. És azt ne mondjátok pls., hogy gyakorlat kell mert már 1 éve megvan a tábla. Tehát, hogy kéne rajzolnom?

2015. febr. 21. 20:37
1 2
 1/11 miért.én? ***** válasza:

Tömören összefoglalva:

-jól kellene rajzolnod

talán az lehet a problémád, hogy nem egy az egy arányban rajzolsz(tábla/megjelenítő).

2015. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jól rajzolok díjakat is nyertem és bármit képes vagyok lerajzolni pontosan és precízen. Szóval evvel nincs gond. De milyen tábla megjelenítő és egy az egy arány?
2015. febr. 21. 21:10
 3/11 miért.én? ***** válasza:
Ha táblán rajzolsz, és teszem azt egy 3 cm átmérőjű kört rajzolsz, akkor az a monitoron(megjelanítőn) is ekkora legyen. Így leszel 1-1-es arányban. (bár nem tudom milyen táblát használsz)
2015. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Wacom Intuos pen and touch medium
2015. febr. 21. 21:24
 5/11 A kérdező kommentje:
De am a vázlatot megtudom csinálni de utána sehogy sem tudok átmenni az az előtti vonalakon .-. és idegesítő h ha lassan csinálom nem tudok normális vonalakat rajzolni
2015. febr. 21. 21:30
 6/11 tabaki ***** válasza:
100%

„...ne mondjátok pls., hogy gyakorlat kell, mert már 1 éve megvan a tábla.”


Pedig de. Akármennyire is megpróbál a digitalizáló tábla a megszokott rajzolási módhoz igazodni, egészen eltérő feladatot jelent, egy csomó zavaró körülménnyel és áttétellel, amikbe bele kell tanulnod.

Ebből a szempontból tökmindegy, mennyi ideje van meg a táblád, ha nem kifejezetten arra gyúrsz, hogy a kézmozgásodat összehangold a képernyőn megjelenő látvánnyal. Ezt pedig szerintem hasznosabb pont-pont-vesszőcskével, sormintákkal, koncentrikus körök és labirintus rajzolásával, sakktábla-színezéssel meg effélékkel kezdeni, tehát olyasmikkel, amik egyszerűek, de oda lehet rájuk figyelni, viszont nem jár felelősséggel vagy görccsel, ha elsőre nem pont úgy megy, mint képzelted.

Lehet, hogy valaki jó táncos, de korcsolyával a lábán csak botladozik a jégen. Ahhoz, hogy ugyanazt tudja, mint szárazon, először be kell gyakorolnia a korcsolyás mozgás szabályait. Amikor már természetesen mozog a jég hátán, akkor hasznát látja a tánctudományának meg a művészi érzékének -- de addig ne azt akarja csinálni, amit a parton tud, mert állandóan csak hasra fog esni.

2015. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2015. febr. 21. 23:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok digitális művészt ismerek, akik vázlatot hagyományos, papír-ceruza módon készítenek és azt használják, beszkennelve.


Esetleg ez is segíthet az arányok megszokásában és az összehangolódásban.


Jómagam nem vagyok valami kitűnő rajzos papíron sem, de sokkal előbb összehozok egy realisztikus portrét, ami kinéz is valahogy, mint digitalizáló táblával. Az utóbbival nagyon sok bosszankodás árán sikerült még jutnom valamire, igaz, nekem már több mint egy éve megvan a táblám, bár időm nincs sűrűn gyakorolni. Van, hogy hetekig elő sem kerül, így a gyakorlat hiánya inkább az idő- és türelem hiánya esetemben.

2015. febr. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
mert
2015. márc. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Az érdekes... nekem alig 3 hónapja van meg és viszonylag jókat rajzolok és színezek vele.

Kérdésedre válasz: szokj hozzá hogy a rajztábla és a monitor mérete megegyezik

2015. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!