Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem működik az alábbi...

Miért nem működik az alábbi Excel táblába írt függvény?

Figyelt kérdés

Az eredeti képletem az ez, és ezt úgy néz ki jól írtam be neki és helyes végeredményt is adott:


=1024-((E2*F2)+(C2*H2))


azaz, 1024-ből vonjuk ki az E2 és F2 cella értékei szorzatának és a C2 és H2 cella értékei szorzatának az összegét.


Azonban ennek a végeredményét még elszeretném osztani kettővel, de ez már nem megy.


Vagy mert helytelen értéket ír ki vagy mert nem tudja értelmezni, hogy mit szeretnék tőle.


Először így próbáltam:



=(1024-((E2*F2)+(C2*H2)))/2 (helytelen végeredmény)


Aztán próbáltam a zárójelekkel variálni, meg szögletes vagy kapcsos zárójelet is alkalmazni, de nem sikerült eredményre jutnom.


Tehát a kérdésem az volna, hogyan lehetne mindez beírni az Excel számára helyesen?



2015. febr. 22. 16:48
 1/1 coopper ***** válasza:

Szia.


A képlet jó (kipróbáltam, nekem müködik), akkor már csak a cellaformázás az ami gond lehet (Tizedesjegyeket levágja - igy adva a rossz eredményt).


Próbáld a cellát számra 2 tizedesjegyre formázni.


Sok sikert.

üdv.

2015. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!