Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Postások használják a wigle...

Postások használják a wigle programját?

Figyelt kérdés

A wigle.net oldalon wifi pontokat lehet nyilvánosan közzétenni. A postások minden utcát bejárnak, ők tudnák a leghatékonyabban összegyűjteni az okostelefonjukkal a wifi hotspotokat. Van olyan postás aki használja ezt a programot és fel is tölti a wigle.net -re?


Itt lehet letölteni a klienst.


[link]



#WLAN #wifi #wardrive
2015. febr. 23. 10:51
 1/9 Tengor ***** válasza:

A nagy számok törvénye alapján biztos van, aki használja, de hogy tömegesen használnák, azt kétlem.

Megkockáztatom, hogy az okost telefonok sincsenek úgy elterjedve a köreikben.

2015. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy pont arra van idejük, hogy ingyenwifiket keressenek...
2015. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na de nem kell semmit csinálni csak a szebben hordani az okostelót, és este feltölteni, ami egy gombnyomás a programban.


Amúgy szerintem sem ismerik ezt a progit, meg úgy vannak vele, minek szórakozzanak ilyesmivel.


Amúgy sokszor segíthet azoknak akik költöznének és meg akarják nézni van-e adott szolgáltató a környéken.


pl. sok UPC meg T-home wifi neve árulkodó a szolgáltatókról, hogy ott az adott környéken van.


Csak eszembe jutott, hogy a postások azok, akik minden zúgba, minden emeletre eljutnak és mindennél pontosabb wifi térképet tudnának létrehozni :)


Ha postás lennék tuti futna a telefonomon a wigle kliens progija.

2015. febr. 23. 11:25
 4/9 Tengor ***** válasza:

Hogy hol milyen szolgáltató elérhető, arról van publikus adatbázis, utca szinten, kereshetően.

Amúgy az SSID nem túl sokat árul el a szolgáltatóból.

2015. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Térkép alapú kereső nincs, legalább is nem tudok.


Buta, ostoba, utca szintű legördülő menüs választgatós őskori van a UPC-nek is, de őszintén szólva annyira gagyi, elavult, hogy inkább a ciki kategória. Ráadásul régen nem is feltétlen volt pontos.


Na mindegy ez csak egy példa volt, hogy mire jó a wifi térkép.

2015. febr. 23. 12:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Postás vagyok Pesten és letöltöttem ezt az alkalmazást telómra. Majd holnap beizzítom mielőtt kimegyek.

(egyébként szinte minden kézbesítőnél már okos teló van, öregebbeknél is, de persze van kivétel)

2015. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Oké király vagy! :)


Regelni kell egy felhasználónevet és ha megadod a kliens progiban akkor a DATA lapfülön az upload to wigle-lel tudod wifin feltölteni a begyűjtötteket. Majd úgyis látod.

Kicsi lassú mert világszinten jó sokan küldözgetik és mire feldolgozza a szerver van hogy órákba telik, de ez már lényegtelen.


Ja nincs véletlen pár XIII. kerületi postás haverod aki használná szorgalmasan? :)



Csak azt nem tudom, mi van akkor amikor bemész egy házba és ott nincs GPS jel amit a wifi-hez társítson. De lehet a legközelebbi GPS koordinátát fogja hozzá kötni, amit még látott a telefon az utcán.


Na sok sikert a wifi vadászathoz! :)

2015. febr. 24. 19:50
 8/9 A kérdező kommentje:

Pontosítva nem a DATA lapfülön, ott csak ki tudod exportálni. Az első lapfülön. Majd csinálok egy leírást magyarul és belinkelem :)


(Nekem most épp hibát ír ha fel akarom tölteni, de eddig működött, valami átmeneti szerver hiba lesz)


Bár a webes felületen is fel lehet tölteni ha kiexportálod csv-be. CSV export DB a DATA lapfülön.

2015. febr. 25. 07:20
 9/9 A kérdező kommentje:

Ide csináltam egy leírást, ha valakinek van kedve wifit vadászni vagy ismerősének ajánlja. Postások, taxisok, biciklis futárok, sofőrök előnyben! :)


[link]

2015. febr. 25. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!