Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi annak a programnak a neve...

Mi annak a programnak a neve ami ezt tudja?

Figyelt kérdés

Olyan programot keresek ami valami olyasmit tud, hogy pl. a füzetemnek az egyik lapját lefényképezem, a képet betöltöm a programba és a program az én írásomat átalakítja virtuális szövegé vagy, hogy mondjam tehát olyan szövegé mintha a gépbe gépeltem volna be :)

Örülnék, ha olyan oldalt is linkelnétek be, ahol ingyenesen lelehet tölteni.

A normális válaszokért megy a +!



2015. febr. 25. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:

microsoft one note a te embered :) akár a 2010 akár a 2013 :) ha egy office csomagot szerzel abban benne van :)

Sajnos a win8 beépített one note szolgáltatása ilyet nem tud :(

2015. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezeket OCR programoknak hívják.

Az ingyenes programok azok nem sokat érnek, ugyanis nagyon sokat hibáznak. viszont a FineReader egy elég nagy hatékonysággal dolgozó program.

https://www.youtube.com/watch?v=qlwyat99tq4

2015. febr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tengor ***** válasza:

Ilyent sajnos nem nagyon fogsz találni. A nyomtatott szövegek OCR-es feldolgozása sem tökéletes pedig ott elvileg egyforma betűket kell a szoftvernek értelmeznie.

A kézírásnál még csak ez az előny sincs meg.

Ha találsz is programot, ami ezzel a feladattal próbálkozik megkockáztatom, hogy a szkennelés + a hibák javítása tovább fog tartani, mint ha begépelnéd a szöveget.

2015. febr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan próbálkozásokról már hallottam ami a kézírást felismeri: ezalatt azt értem, hogy például tablet-re írsz "ceruzával" és azt szöveggé alakítja. Ha jól olvastam valahol, akkor ezek közül olyan is van, ami felismeri az írásképedet, tehát nem csak magát a betűt elemzi, hanem azt is ahogy leírod így pontosabb sokkal. Persze ezt is tanítani kell először. Sajnos a nevére nem emlékszem (lehet más esetleg tudja).


Összességében én is azt javaslom inkább gépeld be, vagy vegyél egy tabletet billentyűzettel (esetleg netbookot hosszú üzemidővel) és azt használd jegyzetelésre. Saját tapasztalat, hogy itt nagy hasznát vennéd az érintőképernyőnek (ábrák létrehozásához) tehát érdemesebb olyan eszközt választani ami ezzel rendelkezik. Én levelezőn laptopot használok és az ábrákkal néha megküzdök, van hogy azt gyorsan papíron felvázolom, majd otthon megcsinálom digitális formában.


(Ha nem akarsz sokat bíbelődni a formázással akkor érdemes TeX-be készíteni a jegyzeteket, mert az sablonok alapján dolgozik. Egyszer beállítod és nagyon gyorsan megy, könnyen bővíthető módosítható a tartalom. Egy hátránya van: meg kell tanulni használni! :) )

2015. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Az előttem lévő két hozzászólással értek egyet. Elég jó OCR programom van (fizetős, Omnipage Pro), normál gépelt szövegeket szinte hibátlanul kezel. Viszont kézírással ez sem nagyon boldogul. Hát még, ha olyan, amit ember is csak nehezen olvas el...

Valóban több munka lenne szkennelgetni, majd a rengeteg hibát, bizonytalan felismerést javítgatni!

2015. febr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!