Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki ismeri/használja a...

Valaki ismeri/használja a manga studio 5 nevű programot?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra vonatkozna hogy könnyű-e a használata?

Egy saját készítésű mangát szeretnék létrehozni. Már próbáltam szabad kézzel merajzoni az illusztrációt a történethez, de a második oldalnál sajnos fel kellett adnom. Szerintetek ezzel a programmal meg tudnám csinálni?



2015. febr. 25. 19:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem Manga Studio 4-em van, de gondolom, ilyen jellegű különbség nincs a kettő között.

Gyakorlatilag egy mangakészítésre szakosított rajzprogram, ugyanúgy vannak benne különböző vonalverziók illetve raszterek (színezni is lehet benne, bár azt én személy szerint még nem kísérleteztem ki), mintha egy mangaka ülne az asztalnál és rajzolna (csak kicsit olcsóbb, mert nem fogynak ki állandóan az eszközök).

Ha szabad kézzel az volt a baj, hogy nem lettek szépek a rajzok, akkor inkább azt ajánlanám, hogy gyúrj rá egy picit, vagy ha még nem próbáltál digitálisan rajzolni (rajztábla erősen ajánlott hozzá), akkor tölts le egy demót, nincs időkorlát és ingyenes (én tök jól boldogulok egy demóval is), és próbáld ki, hogy kényelmesebb. (Lehet, hogy digitálisan még kényelmesebb is lesz rajzolni, hallottam olyanokról, akik tök szépen rajzolnak gépen, de kézzel egy pálcikaembert is nehezen alkotnak meg.)

Ha csak az volt a baj a kézi rajzzal, hogy egységes rasztereket akarsz, ahhoz mindenképp jó a MangaStudio.

Én ezt a 4-esemmel csináltam (mondjuk én kézi rajzban erősebb vagyok): [link]

2015. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!