Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megoldható egy excel fájlnál,...

Megoldható egy excel fájlnál, hogy ne lehessen rámenteni a módosításokra vagy, hogy mentés esetén ne legyenek figyelembe véve a módosítások?

Figyelt kérdés

Készítettem egy excel kalkulátort.

Jelszavas cella és lapvédelemmel biztosítottam, hogy csak bizonyos cellákba lehessen írni.

Azt szeretném elérni, hogy a kalkulátor használata után akkor se maradjanak meg a felhasználó által beírt adatok, ha rámentene a táblázatra.



#Excel #ne lehessen elmenteni #a módosításokat
2015. febr. 26. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem ezt nem lehet megcsinálni. Mondjuk igazából nem is értem, hogy ez mire lenne jó. Ha már valakihez odakerül a fájl, akkor azt csinál vele, amit akar.
2015. febr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát éppen azt szeretném elérni, hogy ne tudjon azt csinálni vele, amit akar. :)

Azt szeretném, ha a kalkulátor valahogy úgy működne, mint az interneten elérhető (más programokkal megírt) online kalkulátorok. A felhasználó beírja az alapadatait, a kalkulátor meg kiszámolja az eredményt. S a a felhasználó újra megnyitja a kalkulátort, akkor az adatbeviteli mezők megint üresen várják az adatokat.

De szerintem sem fog ez menni excelben, csak reménykedtem, hogy van itt köztünk olyan excel-tudor, aki megmondja majd a tutit. :)

Köszönöm a hozzászólásodat.

2015. febr. 26. 10:41
 3/7 anonim ***** válasza:

a munkalap, Mentés másként... előtt!

[link]

...ha a jelszót elfelejted, Te sem tudod módosítani!

2015. febr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a filet írásvédetté tenni?
2015. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ha azt ott bepipálja, attól még írni lehet bele csak menteni nem?
2015. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Menteni is lehet, de csak másolatként. Azaz nem az eredeti táblázatra frissítünk rá, aki ráment.
2015. febr. 26. 17:47
 7/7 A kérdező kommentje:

A 11:18-asnak:

Köszönöm az instrukciókat és a szemléltető képet is. Én 2007-es Excelben dolgozom és abban kicsit másképpen van, de a képen ábrázolt lépések alapján könnyen ráleltem a megoldásra.


Sajnos az eredeti elképzelésemet így sem tudom vele megoldani.

Számomra az sem jó, ha másolatként el tudja menteni a felhasználó, mert a másolatot is teljes értékű kalkulátorként tudja a későbbiekben használni.

Volt egy összetettebb ötletem, hogy hogyan védjem meg programilag a készítői jogaimat, és ahhoz részmegoldásként arra is szükség lett volna, hogy a megnyitott és használt táblázatot semmilyen formában ne lehessen lementeni. Se a saját nevén, se más néven.

Úgy tűnik, hogy halva született ötlet volt.


(A jelszavas fájlvédelmet ismerem, de másban gondolkodtam.)

Még egyszer köszönöm a választ. Az általad ajánlott lehetőséget még nem ismertem az Excelen belül.

2015. febr. 26. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!