Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy ilyet hogy tudok Blenderbe...

Egy ilyet hogy tudok Blenderben elkészíteni?

Figyelt kérdés

[link]


Külső fogazású fogaskereket tudok készíteni, mert az az alap, de belsőre még nem jöttem rá.



2015. febr. 28. 19:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocs rossz linket raktam be:


[link]

2015. febr. 28. 19:20
 2/12 tabaki ***** válasza:
Mert amúgy a külső fogazásút hogyan készíted?
2015. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van ilyen elem. Tehát azt alapból be lehet illeszteni és akkor a fogak számát meg minden egyebet be lehet állítani, de belső fogazású kerék nincs a repertoárban.
2015. febr. 28. 20:44
 4/12 Tengor ***** válasza:
Nem használtam még a programot, de a legtöbb szerkesztő tud olyant, hogy fogod az előregenerált fogaskereket, beleteszed egy azonos vastagságú körlapba, majd a fogaskereket kivonod a körlapból.
2015. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezt megpróbálhatom. Köszi.
2015. febr. 28. 21:09
 6/12 tabaki ***** válasza:

„Van ilyen elem.”


Hol? Hanyas verziót használsz?

2015. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tabaki ***** válasza:

Na mindegy, azóta telepítettem az add_mesh_gears.py scriptet, most már nekem is van ilyen elem. Ha esetleg nálad is ezt van fönt, a villáskulcsos panelen lehet az első, „geartype” opciót Regularról Internalra állítani.


@Tengor:

A CSG-műveletek nem szoktak igazán szerencsésen elsülni a Blenderben, mert a szép, szabályos mesh helyett összevissza szerkezet jön létre. Ebben az esetben az is probléma, hogy a fogak profilja más, mint a hézagoké.

2015. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tengor ***** válasza:
#7, köszi a pontosítást! Mint mondtam nem használtam a programot, és bár nem látok a jövőbe, elég valószínű, hogy nem is fogom. De majd rád gondolok, ha egyszer előkerül ;-)
2015. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tabaki ***** válasza:

@Tengor:

Na, ha rám jön a csuklás, sejteni fogom, hogy kipróbáltad... ;)


@Kérdező:

Hm, közben rájöttem, hogy a fenti megoldás csak a Simple fogtípus esetén működik, az Involute esetén nem. Hogy ez a script hibája, vagy ennél a típusnál megvalósíthatatlan a kifordítás, azt még nem látom át együgyű eszemmel. Itt van szó az involute profilról:

[link]

2015. febr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"Evolvens" profilként keress rá, ha magyarul akarsz utánanézni.
2015. febr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!