Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programot, fényképszerk...

Milyen programot, fényképszerkesztőt tudtok ajánlani amivel ilyeneket lehet csinálni?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

köszönöm előre:)



2015. márc. 1. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármi olyan, ami rétegeket kezel, tud kivágni, és tudja állítani a kép árnyalatát/telítettségét.

Ilyen például az ingyenes Gimp:

[link]

2015. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:

+ RealWorld Paint, Hornil StylePix, Paint.NET, FireAlpaca, PhotoFiltre, Chasys Draw IES, Pixia, Phoxo...

Szóval, általában bármelyik szerkesztővel. De én is a Gimpet ajánlom, hátha nem ragadsz le az alapoknál.

2015. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek:)
2015. márc. 1. 21:47
 4/7 tabaki ***** válasza:

Egy gyors próba Gimppel, motivációnak:

[link]

2015. márc. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Letöltöttem meg minden,most már csak az a probléma hogy hogy lehetne ilyeneket csinálni.:o
2015. márc. 2. 17:13
 6/7 acelsziv ***** válasza:
elég sok leírás van a neten gimppel kapcsolatban de egyáltalán a képszerkesztőkkel kapcsolatban. Keress rá.
2015. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

Az én általam alkalmazott módszer nagyon egyszerű volt. A képet szürkeárnyalatossá tettem (Színek → Telítetlenné tevés), azután a Színek → Színegyensúly menüpont ablakának csúszkáival adtam neki egy kis lilásrózsaszín tónust. Kerestem egy repedezett festéket ábrázoló képet a neten, és újabb rétegként beolvastam (Fájl → Beolvasás rétegekként). Ezt a réteget is telítetlenné tettem, a módját pedig a Rétegek panel lenyitható menüjében Szorzásra állítottam. Ennek megfelelően nem takarja, hanem az árnyalatainak megfelelően sötétíti vagy világosabban hagyja az alatta lévő képet. Az Eszköztár panel Átméretezési eszközével és Mozgatási eszközével akkorára méreteztem, és oda helyeztem a repedezett réteget, ahol jónak ítéltem. A repedéseket a Szűrők → Torzítás → I-görbítés segítségével úgy mozgattam, hogy valamennyire kövessék az arc domborulatait. Lasszó eszközzel körbejelöltem azt a részt, ahol a repedésekre szükségem van, megfordítottam a kijelölést (Kijelölés → Invertálás), hogy ne a befoglalt, hanem az azon kívüli részre vonatkozzon, azután töröltem ezt a részt (Delete). A szemeknél, szájnál elmosott szélű Radíreszközzel töröltem a repedéseket. Lustaságból ugyanígy gyengítettem vissza az arc körülvágásakor keletkezett éles peremeket -- de ennek a primitív megoldásnak meg is lett a böjtje, igényes munka esetén értelemszerűen tilos. A képet természetesen elmentettem a Gimp saját XCF formátumában is (Fájl → Mentés...), azután JPG-be exportáltam (Fájl → Exportálás..., a megjelenő ablakban a fájlnév megadása .jpg kiterjesztéssel).

Azért jó, ha tudod, hogy nem álszerénységből tituláltam egyszerűnek ezt a szerkesztést. Egy alaposan megdolgozott trükkös grafika esetleg 20-30 réteget és megszámlálhatatlan apróbb fogást tartalmazhat.


Nem akartam szó nélkül hagyni a módszerre vonatkozó kérdésedet, ha már saját képpel páváskodtam, de meg kell mondjam, mindig bosszant az a naivitás, amellyel abban hisztek, hogy egy ugyanolyan programmal rögtön ti is meg tudjátok csinálni, amit más. Meg tudnád festeni a Tulp doktor anatómiáját, ha pont olyan ecseted lenne, mint Rembrandtnak volt? Képes lennél Piètát faragni a Michelangeloénál százszor jobb mai vídiavésőkkel? A szoftver nagyon hasznos eszköz, de csak eszköz. A lényeg a fejedben van -- vagy legalábbis lehet.

Függelék:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2015. márc. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!