Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Feltettem a Linux Mint 17.1-et...

Feltettem a Linux Mint 17.1-et és csodálkozom, hogy legalább négyféle csomagkezelő van a menüjében. Miért kell anyi? Nem ugyanazt tudják? Másból miért nincsen sok ferzió, mondjuk fájlkezelőből csak egyet látok.

Figyelt kérdés

2015. márc. 3. 08:44
 1/8 tabaki ***** válasza:
Nekem nem 17.1-em, van, nem tudom, mire gondolsz pontosan a négyféle csomagkezelővel, de még az is lehet, hogy csak annyi a különbség, hogy az egyik így kényelmes, a másik amúgy. Ha meg már van egy kézreálló csomagkezelőd, azzal annyiféle fájlkezelőt raksz fel, ahányat akarsz.
2015. márc. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Z0lcsi ***** válasza:
56%
Én ezért használok Debiant. Ha felteszem, akkor szinte semmi nincs rajta néhány alapértelmezett alkalmazás kivételével, és csak azt teszem fel ami nekem kell, nincsenek fölösleges dolgok amikhez soha nem nyúlok. :)
2015. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenből sok verzió van. Ennyi erővel azt is kérdezheted, hogy minek kell chrome/opera/firefox/explorer/safari, amikor mind ugyanazt tudják? Kinek mi tetszik. Válogass!


Ha első rácsodálkozásod, akkor synaptic-ot ajánlom. Ha valami azzal nem megy, akkor apt-get. Ha meg az apt-get rutinszinten megy, akkor aptsh. Ha régebben bsd-s voltál, akkor aptitude/dselect. :->


File kezelőből is van egy csomó, pl. midnight commander, mucommander, pcmanfm, caja...

2015. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tabaki ***** válasza:
A Double Commandert ki ne hagyd a grafikus kétablakosokból. Meg van a Tux Commander, aztán, ha nem zavar a sok magával hozott függőség, a Krusader vagy a Gnome Commander...
2015. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tom Benko ***** válasza:

Ha csak egyet látsz, az nem mond semmit. Azért van sok, mert "varietas delectat". Amúgy fájlkezelőből kb rengeteg van. Hogy megijesszelek (bár ez Arch): [link]

Ezek a hivatalosak. Nem hivatalos még több van: [link]

2015. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

"az egyik így kényelmes, a másik amúgy" , de az biztos, hogy egyik sem tökéletes. :) A Windows alapból problémás, a linux pedig (az egész szisztéma szétesettsége miatt) örök szívás.


Ablakkezelők: a komoly dolgokat csak a KDE tudja, de az meg egy szörnyeteg monstrum.

2015. márc. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Örök szívás"??? Télleg? Légyszí, mondj már egy helyet, ahol füvet lehet szerezni pesten, mert eléggé pangás van manapság!
2015. márc. 6. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

@#6:

Jó'van, ma is mondtál valami értelmeset, témába vágót, hasznosat.

2015. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!