Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogyha átkonvert...

Jozsoo kérdése:

Miért van az, hogyha átkonvertálok egy filmet (format factory-val) xvid-be, Ac3 hang-gal akkor a film gyorsan megy, a hang normálisan? KM playert használok. A lejátszáskor ez a hibaüzenet jelenik meg: "Integer overflow"

Figyelt kérdés
Ha MP3-as hangot választok hozzá, akkor nincs ez a jelenség.Próbáltam más lejátszókat is: VLC- megy a film rendesen de nincs hang;MPC-egyáltalán nem játssza le.Ha kiírom CD-re az asztali DVD lejátszó rendesen viszi. Mondjatok valami okosságot!

2015. márc. 4. 14:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom az okát, de Format-nál volt hasonló problémám. Szintén csak mp3 volt jó. AviDemux viszont megoldotta a problémát. Milyen a forrás videó. Van még az XMediaRecode ami nagyon jó konvertáló. Pl tud olyant hogy csak a hangot konvertálja.
2015. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Leggyakrabban MKV-t szoktam xvid-be. Azért ragaszkodom az AC3-hoz, mert a DVD lejátszóm sokszor (nem mindig) hang nélkül játssza le az MP3-mal konvertált filmeket, nem tudom,hogy miért.
2015. márc. 4. 15:53
 3/21 anonim ***** válasza:

avidemux, avidemux, avidemux... formatfactory uninstall.


Az mkv/avi/mp4 pedig csak container, a divx/xvid/h264 pedig codec.

2015. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Meg ég és föld a hangzás különbsége egy megfelelő lejátszón. AviDemux lesz a jó, Audio/MainTrack-nél kiválaszthatod a hangot, ha több is van.
2015. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
De a letöltő oldalakon ott van általában az avi/xvid-es változat is...
2015. márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Jó lenne ez a avidemux de nem tudom beállítani úgy, hogy xvid-re konvertáljon.Csak divx-re.Nekem xvid kellene.Meg az adatsebességet sem találom, hogy hol lehet beállítani (bitráta).
2015. márc. 4. 17:47
 7/21 anonim ***** válasza:

Kodek telepítés [link] utána ott lesz MPEG4(xvid)...legalul.

Configure/Encoding mode/Comstans bitrate/alatta Target:2000-re átírod....Ok/save...

Ha nem megy szólj.

2015. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Az adatsebességet már megtaláltam de sehogy sem akar xvid lenni, pedig a "Mpeg-4 ASP(xvid4)" lehetőségre állítom be!Már többször végigböngésztem a menüt de nem találom, hogy hogy lehet xvidre állítani.
2015. márc. 4. 19:11
 9/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, feltelepítettem az ajánlott kodeket, elvégeztem a beállításokat, ahogy írtad de így sem jött elő az a fránya xvid!
2015. márc. 4. 19:31
 10/21 anonim ***** válasza:
64 bites a rendszered? [link]
2015. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!