Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell egy asztali PC-t...

Hogyan kell egy asztali PC-t teljesen újratelepíteni?

Figyelt kérdés

64 bites windows 7 home premiumról lenne szó. Azt nem kérem, hogy valaki újra le elejétől a végéig, mert sok lenne szerintem, de egy videó linkelnétek, amelyben részletesen le van vezetve? Főleg a particionálás rész, mert azt nem értem, mire kell odafigyelni, stb.. Olyanra szeretném, mint a legelső rendszertelepítés után, teljesen tisztán.


ui.: Azért nem viszem szakemberhez, mert nem akarok minden alkalommal 4-5 ezret kiadni érte, még hát nekem is meg kellene tanulni.



2015. márc. 5. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Restart-> boot Win DvD be-> Boot DvD lemezről-> Formázás, particionálás-> örülsz.


Mit tennél ha egy linux disztrót kellene fel tenni? :)

A Windows 7 telepítése pofon egyszerű, nem kell fájlrendszert meg semmit valasztani mert alap az NTFS.


De erre am mindre magadtól kellene rá jönni. :) Nekem sem fogta senki a kezem. Nem nagy ördöngősség és semmit nem tudsz elrontani. A puding próbája az evés.

2015. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazad van egyébként, nekem kell kitapasztalnom. :)
2015. márc. 5. 17:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Az #1 hozzászólást korrigálnám azzal, hogy a particionálás megelőzi a formázást.
2015. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem sorba volt már az rész írva. :)

Én amúgyis előbb egy formatot nyomok pl a C-re majd particionálom 2 particióra (C-D) a HDD-t.

Nálam ez a bevett módszer, fügetten attól hogy particionálás után is formáz (nyílván).

2015. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Particionálás előtt a formázás teljesen fölösleges, ugyanis particionálás után mindenképp formázni kell.
2015. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg hány partíciód van? Ha kettő C és D az öröm, mert a D-re teheted az adataidat. Bootolás után arra ügyelj, hogy csak a C-t formázd semmi mást. Ha egy partíció van az már neccesebb. Adatmentés...
2015. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2015. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lusta vagyok írni, szóval: https://www.youtube.com/watch?v=7LIftoFHaU4
2015. márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!