Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alá keresek egy olyan...

Linux alá keresek egy olyan fájlkezelőt, amelyikben csak kukába helyezés van és nem ajánlja fel még véletlenül se a totális törlést. Vagy olyant, amiben be lehet ezt állítani?

Figyelt kérdés
Thunar van jelenleg, és már kérdeztem itt a GYK-n, hogy ott be lehet-e állítani, de nem kaptam választ. Esetleg jó lenne más is, ha tudja. Ó nagy Linux guruk, könyörüljetek meg rajtam, és segítsetek. Előre is köszönettel.

2015. márc. 12. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez csak kerülő úttal működik. A kukába helyezés nem más mint áthelyezés egy arra kinevezett mappába. Szóval a kukába helyezés se törlés eredetileg.

$ mv <forrás fájl útvonal> <cél fájl útvonala>

(mv - move)


Míg a törlés:

$ unlink <fájl címe>


A törlés úgy működik, hogy a fájl lényegében egy pointer ami rámutat, hogy ez itt található. Ha megszünteted ezt a link-et, akkor onnantól nem éred el, de ez nem azt jelenti, hogy fizikailag is törli a háttértárról.


Minden grafikus felület (KDE, GNOME) vagy ezeken alkalmazás: mc, krusader se csinál mást, mint háttérben shell parancsokkal kommunikál a kernelre épülő shell réteggel. Szóval, vizuálisan míg egyik helyről áthúzod a másikra, háttérben elküldi a "$ mv <from> <to>" parancsot.


Emiatt is, figyelmeztet, mivel akkor törölnél, mivel akkor az "$ unlink <fájl>"-t parancsot futtatna le.


Az, hogy kukába helyezze az nem más, mint a törlési unlink parancsot lényegében kicseréli egy mv-re, és egy előre meghatározott címre küldi a fájlt. Azaz itt törlést lényegében nem végzel, csak áthelyezést ami nem ugyanaz.

2015. márc. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

én ezeket tudom, köszönöm, az eredeti kérdésre várnék választ


valakinek Linuxot raktam fel, és nem szeretném, hogy véletlenül töröljön


más operációs rendszer alatt ilyent nem is ajánl fel soha, Windows és OSX is kukát használ, nincsen azonnali törlési lehetőség jobb gombra


szeretnék egy olyan fájlkezelőt Linuxra, ami ezt tudja, pontosabban nem tudja :)

2015. márc. 12. 11:54
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Már mondtam: a felhasználói beállításokat a .config könyvtárban, a rendszerszintűeket pedig általában a /etc vagy a /usr/share/<program> könyvtárban találod. Vagy belenyúlsz a forrásba.
2015. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!