Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell ezeket telepíteni...

Hogyan kell ezeket telepíteni linuxra?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most először használom az ubuntu linux 14.10-et, és nem tudom telepíteni a notebookom cd-ről az illesztőprogramokat, a processzorét meg ilyenek, vagy ezeket nem is kell? Ez automatikus vagy micsoda?

És a videókártyáét sem telepítettem Nvidia GT720M drivereket, ez is automatikus vagy mivan? A Leauge of Legends-et megtudtam oldani a PlayOnLinuxal vagy mivel, na és a többivel? Hogy lehet a drivereket telepíteni? Illetve egy vírusírtót tudtok ajánlani? Eddig Panda Golt Protectiont használtam Win8-on. :) !



2015. márc. 17. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel nem kell drivereket telepítened.

Az ubuntu rengeteg drivert tartalmaz alapból, így hacsak valami nem működik nem kell hozzányúlnod, mert van hozzá driver ezért működik.

NVidiának van linuxos drivere (zárt), de ha a lol elindult akkor nagy az esélye, hogy az is fenn van.

A cdn lévő windowsos illesztőprogramok nem fognak linux alatt működni.

2015. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem kell, a legtöbb dolog benne van a kernelben. A videokártyát kell telepíteni, ehhez a dash-ben keress rá az additional drivers szekcióra, és ott át tudsz váltani az nvidia hivatalos driverére. (Letöltheted az nvidia oldaláról is, de a manuális telepítése nem gyenge idegzetűeknek való.)


Ha optimus laptop, akkor érdemes feltelepíteni az nvidia-prime csomagot is.

2015. márc. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Srácok dash meg additional drivers szekció ezeket hol találom? Teamspeak3-at miért nem tudom telepíteni? Letöltöm a linux verziót a sima clienteset és az amd64-et is és úgy hozza ki a fájlt mint valami txt dolog.
2015. márc. 17. 19:20
 4/11 anonim ***** válasza:

A dash az a felület, ami a bal felső sarokban az ubuntu gomb megnyomására jön elő. Ott a keresőbe írd be, hogy driver, és kidobja valószínűleg, még ha nem is angol rendszert használsz.


A letöltött cuccot először futtathatóvá kell tenned (chmod parancs).

2015. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És ezt a chmod parancsot, hogy kell megcsinálni?
2015. márc. 17. 19:24
 6/11 anonim ***** válasza:

A lehetőség:

Terminálban kiadod a parancsot. (chmod +x fájlnév)


B lehetőség:

Jobbklikk, tulajdonságok, és az engedélyek fülön ott lesz a futtathatóság is.

2015. márc. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hogy kell a terminált elérni hogy kiadjam a parancsot?
2015. márc. 17. 19:30
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyébként nem találom azt a beállítást, hogy a notebooknál belehessen állítani hogy

- Kiegyensúlyozott

- Energiatakarékos

- Teljesítménycentrikus


Ezeket belehet állítani?

2015. márc. 17. 19:35
 9/11 ejbenjaro ***** válasza:
40%
Egész bátran térj vissza a Windowshoz, a Linux nem neked való.
2015. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kovpet ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy ha egy teljesen új dologgal akarok megismerkedni, akkor először utána olvasok és csak aztán ugrok bele. Javaslom neked is ezt az utat.


Sajnos nem tudok neked kezdő doksit javasolni, mert én a 90-es évek közepén kezdtem és az akkori minimális elérhető doksi mára már cseppet elavult :) de gugli dobott pár linket, a többiek majd kiegészítik biztos:


[link]

[link]


Száz+ oldal, de nem kell úgy olvasni mint egy regényt, elég átfutni és a hasznost részt elolvasni rendesen.

2015. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!