Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mért használják sokan a...

Mért használják sokan a FileZilla-t? Ha kártékony.

Figyelt kérdés

kép(vírus total): [link]


anubis(pdfben, de nem sikerült időtúllépés miatt teljesen befejezni :S): [link]



2015. márc. 21. 18:23
1 2
 1/15 Tengor ***** válasza:
100%

Ugyan azt a veziót szedtem le, mint te és más a SHA256. Lehet, hogy valami fut a gépeden és az fertőzi meg a telepítőket?

Egyébként OpenSource a cucc, meg lehet nézni, hogy tényleg kártékony-e.

2015. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

elmék erre az oldalra: [link]

van ez a része: Quick download links

rá mék a kliensre

és ott van egy nagy zöld sourceforges gomb, na azt töltöttem le


ha rá mék a további letöltésekre alul(csak egy szöveg) és onnan szedem le, arra nem talált semmit


amúgy azért nem sikerült befejezni az anubisosat, mivel ott megakadt hogy nem támogatott operációs rendszer, mivel windows xp előtti rendszeren futtatják

2015. márc. 21. 18:59
 3/15 A kérdező kommentje:

háttérben nem fut semmi, csak frissítések és a virtualbox inter. izéje lett telepítve


tessék egy videó róla(ez már a gazda gépen lett csinálva):

https://www.youtube.com/watch?v=E5jI3jGKV6c&feature=youtu.be

2015. márc. 21. 19:16
 4/15 anonim ***** válasza:

1. Xubuntu 14.04 alatt letöltöttem a FileZilla_3.10.2_win32-setup.exe állományt a [link] linkről.


2. A letöltött állomány SHA512-es ellenőrzőösszege (6d34a3ab4c9c571152f878070ef38ebd27dedf4176aaeddd3ac1ef3fe05499f97c30c2a4f85b7f315f4de4aa84e1e238ad9eefdeb69a9e1f7da456b2ca6dd95a) nálam megegyezik az ebben az állományban

[link]

találhatóval - tehát az eredeti állomány található meg nálam.


3. Feltöltöttem a Virustotalra.

Eredmény - nem vírusos:

[link]


4. A képeden látható

[link]

SHA256 ellenőrzőösszeg nem egyezik az általam letöltöttével - nálam:

3318291ac1b1f573ee5585a4bab04c5dc3b02de72c73b3af319165845af54b58


Összegezve kedves kérdező: nagy valószínűséggel valami vírus van a gépeden.


Érdemes CD-ről/USB-ről bootolható antivírus-termékről (amit egy tiszta gépen hozol létre) indítva a gépet átvizsgálni.


Ehhez eszközök:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


USB-re való feltornázáshoz:

* [link]

* [link]


Illetve csökkentett módban ( [link] és [link] ) és kikapcsolt rendszervisszaállítás mellett ( [link] és [link] ) az alábbi programokat is ráengedheted:

* MalwareBytes Anti Malware Free: [link]

* Spybot Search And Destroy: [link]

2015. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

igaz nem csökkentet módban csináltam, de ez lett az eredménye: [link]



próbáltam ezeket liveként:

comodo - nem talált semmi, de úgy csinált mintha lefrissítette volna magát...(mert kiírta hogy van újabb verzió)

eset - elindult, kiválasztottam hogy induljon el(mikkor vannak azok a lehetőségek hogy memoróa ellenőrzés, stb.)

de csak egy alsó vonal volt a sarokban és pislogot az egész képernyő, semmit nem csinált, de másik géppen simán bejött

kaspersky - elindult, de nem tudtam frissíteni, mert hibát adott ki(de kb. félig letöltötte, azt az 1db fájlt), de nem mondott többet, pedig a böngészőben mindent rendesen betöltött ott(tehát volt internetelérés)



majd még az esetet megpróbálom újból csak már elég volt ez az egy, elég sokáig ment

2015. márc. 22. 11:29
 6/15 Tengor ***** válasza:
Formázd a teljes gépet, ne próbálkozz, hogy majd valamelyik menni fog!
2015. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

nem akarom formázni, túl sok idő lenne visszatelepíteni, beállítani mindent, jó ez így ahogy van, úgy is csak annál az egy fájlnál jelentkezik a probléma


meg leszek én nélküle :)

2015. márc. 22. 12:13
 8/15 Tengor ***** válasza:

Helyes, akkor használd tele hibával, valószínűleg vírussal! Reméljük az ha lesz autód, akkor nem így gondolkozol: "nem akarom megjavíttatni a féket, sokba kerül, időm sincs rá..."

Legalább a netkábeld húzd ki, hogy ha olyan ragyát szedtél össze, akkor ne fertőzd a netet!

2015. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"igaz nem csökkentet módban csináltam"

Mindenképp abban csináld (kikapcsolt rendszer-visszaállítás mellett!). Hogy a frissítéseket is leszedje, "Csökkentett mód hálózattal" lesz a barátod.


"próbáltam ezeket liveként: "

1. Eset, Comodo - ezeket nem is javasoltam.

2. Mint írtam is: ezeket - lehetőleg - egy tiszta gépen írd ki, a vírusfertőzést elkerülendő (oké, sok közülük Linux-alapú, így kisebb a fertőzés esélye).

3. Én a DrWebbel szoktam kezdeni - bár ez egyéni preferencia.


"csak annál az egy fájlnál jelentkezik a probléma "

Egy kísérletet tehetnél: szedj le olyan oldalról futtatható állományokat, ahol az állomány mellett fenn van az ellenorzóösszege is (vagy töltsd fel a Virustotalra, az visszaadja az SHA256-os hash-t) - így a letöltött állomány ellenörzőösszegét összevetheted az oldalon (vagy a Virustotalon) levőével.


A letöltött állomány ellenőrzőösszegének kiderítéséhez progi:

[link]

ellenőriztem, vírusmentes:

[link]

2015. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Legalább a netkábeld húzd ki, hogy ha olyan ragyát szedtél össze, akkor ne fertőzd a netet!"


hát sokat nem érek vele, apám gépe tele van vírussal, mindent szart össze torrentezik, meg eltárrol "mert az kell neki a munkához, meg nem is vírusos csak ez a szar annak jelzi, mert aktivátor"


esetleg ha tudtok rá mondani hogyan tiltsam ki apám gépét(nyilván csak a hálózati forgalmat az én és ő gépe között(meg aztán majd a többit is megcsinálom))


esetleg 1 db "tiszta" gép van a családban


"1. Eset, Comodo - ezeket nem is javasoltam. " magamnak ajánlottam ^^

"2. Mint írtam is: ezeket - lehetőleg - egy tiszta gépen írd ki, a vírusfertőzést elkerülendő (oké, sok közülük Linux-alapú, így kisebb a fertőzés esélye). " megpróbálom

"3. Én a DrWebbel szoktam kezdeni - bár ez egyéni preferencia. " vetek rá egy pillantást majd


" szedj le olyan oldalról futtatható állományokat, ahol az állomány mellett fenn van az ellenorzóösszege is (vagy töltsd fel a Virustotalra, az visszaadja az SHA256-os hash-t) - így a letöltött állomány ellenörzőösszegét összevetheted az oldalon (vagy a Virustotalon) levőével. "


amúgy nem csak a filezilla telepítőjénél csinálta, hanem annál is amiben benne van a hash


kipróbáltam a gnucash-t: [link]


és megegyezik evvel: b1b1a943a322e7bf7afb0c2202f491560d4734a2036438bf9820378c34203d65 gnucash-2.6.5.tar.bz2


a tervem azt hogy mivel a virtuális gépen is ezt csinálja, azt ellenőrzöm le, mivel akkor nem kell mindegyik ell.-él 1 és fél órát várnom



készítek egy friss videót, abban több mindent megmutattok, csak remélhetőleg elmenti rendesen a vidit

2015. márc. 22. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!