Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miyen programmal tudom leszedn...

Miyen programmal tudom leszedni könnyen egy kép hátterét?

Figyelt kérdés

2015. márc. 25. 15:11
 1/4 tabaki ***** válasza:
Képszerkesztővel. Például Gimp, RealWorld Paint, Paint.NET, Hornil StylePix, Phoxo.
2015. márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kimaradt a kérdésből: és ezt hogyan tudnám megtenni?
2015. márc. 25. 19:22
 3/4 tabaki ***** válasza:
Most szaladok. Ha addig válasz nem érkezik, később leírom.
2015. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:

Örök rejtély előttem, hogy miért nem tudjátok egyértelműen megfogalmazni, mit akartok. A kérdésedben csak két apróság maradt definiálatlan: A háttér és a leszedés. Gondolom, a kép egyszerűen egy fotót jelent.

Az, hogy „háttér”, önmagában semmit nem jelent. Meszelt fal? Kék ég? Két kattintással kijelölhető (Színkijelölés vagy Varázspálca), egy másikkal kivágható (Delete). De ha riói karnevál, vagy Fradi B-közép, akkor vélhetőleg bonyodalmas kézi szerkesztgetésnek nézel elébe. Egy nagyjából mindenütt egyformán éles kép esetén ugyanis a program számára nemigen jelent semmit ez az elvont fogalom. Az a háttér, amit te annak tekintesz. Ennek megfelelően neked kell az annak ítélt részt kijelölnöd, és eltávolítás vagy átszínezés után a pontatlanságokat radírral, festőeszközökkel kijavítanod.

A „leszedés” esetén sem egyértelmű, mit szeretnél. A háttér zavaró elemeit sima háttérszínre cserélni? Beállítod a háttérszínt, kijelölöd a hátteret, és kitöltöd a beállított színnel. Vagy átlátszó hátteret kívánsz? Delete gombbal kivágod a kijelölést, és az átlátszóságot biztosító formátumba (pl. PNG) mented a képet. Esetleg az a lényeg, hogy a figurát később másik háttérre tehesd? Körbejelölés után kimásolod, új képként behozod, és átlátszó formátumba mented -- ekkor csak a figura és az azt körülvevő ures téglalap marad a képből. Mindezek csak példák, általában mindenre több módszer is létezik.

Bár szívem szerint már régen átdolgoztam volna a szöveget, ha nem lennék ilyen lusta, hasonló dolgokról írok itt, a Gimp programmal kapcsolatban, esetleg találsz benne téged érdeklő részeket:

[link]

[link]

2015. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!