Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol/Hogyan tudom megnézni egy...

Hol/Hogyan tudom megnézni egy alkalmazás programkódját?

Figyelt kérdés

Például a számológép alkalmazás egész programját (utasítássorozatát, parancsait) hogyan tudom megnézni?


Olyanra gondolok, mint amikor CodeBlocksszal C++ nyelven kiíratom a "Hello World"-öt, és az így néz ki:


#include <iostream>

using namespace std;


int main()

{

cout << "Hello World!";

return 0;

}


Ahhoz, hogy ezt meg tudjam nézni pl. a számológép alkalmazásnál, hogy hogyan is van ez megírva, fordítóprogramokra vagy bármilyen más programra szükségem van? Lehetséges egyáltalán megnézni?



Nem tudom, mennyire magyaráztam bonyolultan, fogalomzavarok is vannak rendesen, de remélem, azért érthető.



2015. márc. 25. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Amennyiben nincs közzé téve a forráskód az amit te keresel a "reverse engineering" (nem tudom magyarul). Igazából többet nem tudok benne segíteni, mivel nem vagyok benne jártas, de biztosan vissza lehet valahogy fejteni C++-ra is programokat.
2015. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Futtatható állományok visszafejtésre vannak programok (keress "disassembler"-re például), de a szép C/C++ kódot nem fogod visszakapni, csak egy ronda ASM kódot.
2015. márc. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Windows-os programokét sehogy.

Viszont van a neten csillió nyílt forráskódú program (elsősorban linuxosak), azokat szabadon böngészheted.

2015. márc. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bonyolultan magyaráztad. Ugyanez egyetlen szóban, szakszerűen: forráskód.

A többire megkaptad a választ.

2015. márc. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy linuxos számológép forráskódja, tömörítve.

ftp://ftp.gnome.org/pub/gnome/sources/gnome-calculator/3.14/gnome-calculator-3.14.1.tar.xz

(Remélem Windows alatt is ki lehet csomagolni.)


( [link] )

2015. márc. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:
2015. márc. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszi a válaszokat. :)
2015. márc. 26. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!