Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az a ransomware? És hogy...

Mi az a ransomware? És hogy távolítom el?

Figyelt kérdés

1-2 hete arra lettem figyelmes hogy a PC-m melegszik és mint ha dolgozna valami... Pedig semmi nem futott csak a Windows. Megnézem a Feladatkezelőben, nincs semmi: [link]


Eset Smart Security van telepitve... Mondom kipróbálom 1 időre a Norton IS-t, de semmit nem talált, aztán jött a Kaspersky semmi, aztán pedig a Panda Cloud cleaner...

Eddig minden oké hogy tiszta a gép de mindig fúj... 60-70C fokon...


Most telepítettem az Eset mellé ezt: xVirus Pernosal Firewall Pro, és ezt találta: [link]


A gépem ezek után csendes lett és 45-50C-kon fut a windows... De minden 5 percben felugrik. Mi az és hogy tudnám kidobni??


2015. márc. 31. 13:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és ezt is próbáltam: [link]
2015. márc. 31. 13:27
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha elmondanád, hogy mi ugrik fel 5 percenként, úgy könnyebb lenne válaszolni.
2015. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez: [link]
2015. márc. 31. 13:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor állítsd le az Xvirus-t, vagy állítsd be benne, hogy ne zaklasson 5 percenként.
2015. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha leállítom akkor a ramsomware fut és 60-70C megint a proci...
2015. márc. 31. 14:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor meg tölts le helyette valami normális Anti-Malware programot és futtass egy keresést.
2015. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Melyiket ajánlod? Már elég sokat próbáltam
2015. márc. 31. 14:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem ismerem őket, mert nem nagyon használok Windowst, de a Malwarebytes terméke állítólag jó.
2015. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


aktiváld a beállításokban a Free License-t

2015. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kread385 ***** válasza:

Hát, nem tudom, hogy mennyire vagy képben az angol nyelvel, de ha igen, akkor minden információt megtalálsz a blogmban.

( [link]

Alapvetően a ransomware titkosítja a fájlokat gépen, elküldi a jelszót a hackernek, majd kidob eléd egy üzenetet, hogy fizessél pénzt, aztán lehet, hogy törli magát és a titkosítást.

Ajánlom ellene a Malwarebytes Anti-Ransomwaret, mely megkeresi, és "elpusztítja" az ilyen programokat.

Jelenleg még csak béta verziója érhető el, de ez is teljes mértékben teszi a dolgát.

Letöltési link:

[link]

Ha kell segítség, akkor írj a kread385@gmail.com-ra nyugodtan :D

2016. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!