Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » UEFI-s gépre melyik Linuxot...

UEFI-s gépre melyik Linuxot lehet feltelepíteni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 2. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem bármelyiket
2015. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Van amire figyelnem kell a telepítés során? A hagyományos telepítést el tudom végezni de ilyen gépre még nem tettem fel Linuxot.
2015. ápr. 2. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:

"Van amire figyelnem kell a telepítés során? A hagyományos telepítést el tudom végezni de ilyen gépre még nem tettem fel Linuxot."


de linuxot legalább tettél fel már valaha?(legalább is nekem az jött le hogy igen, de csak úgy megkérdezem már :D)


mindegyik más telepítésileg, ha van harmadik féltől származó dolgok(kódek csomagok elvileg), az célszerű bepipálni egy egyszerű felh.-nak, mert azok többnyire kellenek nekik, de mivel nem teljesen szabad szoftverek(gondolom én), azért nincs alapból bepipálva


de nagyon sok dologra nem kell figyelni(legalább is ubuntunál), de egy debiannál mondjuk van 1-2 rész amit kicsit megakasztja a felhasználót, mivel pl.: ott nincs külön szerver verzió, ezért ott megkérdezi hogy akkord-e ezt-meg azt

2015. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, telepítettem már sokszor Ubuntut de csak régebbi gépekre. Most ezzel az UEFI-s dolgokkal nem vagyok tisztában, azért tettem fel a kérdést.
2015. ápr. 2. 21:43
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Bármelyiket. Én Archot telepítettem, a wiki alapján simán ment.
2015. ápr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!