Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ilyen felirattorzítást hogyan...

Ilyen felirattorzítást hogyan lehetne készíteni? Van program, amivel könnyen megoldható?

Figyelt kérdés

Az alábbi képen látható módhoz hasonlóan szeretnék feliratokat torzítani képeken, de sehogy sem jön össze (gimppel és inkscape-pel próbáltam eddig). Ha valakinek van jó javaslata, azt megköszönöm. :)


A mintakép:

[link]



2015. ápr. 8. 11:19
 1/5 Tengor ***** válasza:
Gimp: tedd a betűket egy rétegre. Majd a perspektíva eszközzel nyújtsd meg! Inkscape alatt is hasonlóan kellene csinálni, ott valószínűleg szebb lesz, mert nem pixelenként, hanem vektoronként kezeli a betűket.
2015. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Perspektíva! Basszus, én meg az új Ketrecátalakítással próbáltam, aminek még mindig nem jöttem rá a lényegére! :D Köszönöm!!!!!
2015. ápr. 8. 11:30
 3/5 tabaki ***** válasza:

Jó későn válaszolok, de hát Tengort úgysem lehet megelőzni...

A magam részéről nagyon jó kis programnak tartom az Inkscape-et, igazi szívfájdalmam, hogy erre az egy dologra alkalmatlannak bizonyult. A következő, érdekes képekből álló sorozattal szeretnélek meggyőzni arról, hogy emiatt még nem érdemes sutba dobnod:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. ápr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az általam linkelt képnél talán egy fél fokkal egyszerűbb a gimpet használni, de ezt a perspektíva opciót alaposan át fogom tanulmányozni az inkscape-ben is, mert lehet, hogy más esetekben ez bizonyul majd hasznosabbnak.


Utólagos megjegyzés: a kép, amihez a kérdésben segítséget kértem, annyira rosszul nézett ki, hogy végül másik megoldást kerestem. De legalább tanultam két dolgot is. ;)

2015. ápr. 9. 09:32
 5/5 tabaki ***** válasza:
Nemcsak a szerkesztés egyszerűsége számít. A vektorgrafika általában bonyodalmasabb, és színfelbontásban sem versenyezhet a bittérképpel, ha viszont már kész, megvan az az előnye, hogy minőségromlás és a fájlméret változása nélkül méretezhető.
2015. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!