Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FTP házi szerver nem működik...

FTP házi szerver nem működik (Filezilla), Routerem van. Mért?

Figyelt kérdés

1. Letöltöttem a filezillát: [link]


2. Megosztottam a ip-címem a routeren és 21-es portra állítottam


3. Megnézem az ip-m: [link]


4.Megnyitom filezillát ott beírom a jelszót felhnevet az ip-m és a portot. De nem megy.


MI LEHET A BAJ?



#FTP #filezilla #FTP Háziszerver
2015. ápr. 8. 14:46
 1/4 Szirty ***** válasza:

Az, hogy routeren nem jut át a többi adatcsatorna ami az FTP kliens a szerver között szükséges 1024-es port fölött.

A 21-es port csak az parancs csatorna egy másikra is szükség van, ami az adat csatorna. Mivel az adatcsatorna portjának száma előre nem ismert, egyszerre több is nyílhat és aktív FTP kapcsolatnál a kliens nyitja csak akkor működhet ha egy egész port tartományt állítasz be a routeren a kapcsolathoz.


Jobb megoldás ha passzív FTP kapcsolatot használsz. Ebben az esetben az adatcsatorna portját a kiszolgáló nyitja így annak forgalmát a routernek van lehetősége visszafele is továbbítani.

2015. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. ápr. 9. 07:05
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, de ha megvan a filezilla.

Megkeresem az ip-m ( [link]

Cmd->ipconfig: megvan az ip-m.

192.168.1.1 oldalon Port forwarding és ott megosztom a 21,14147 porton.

Hogy tudom megcsinálni hogy jó legyen?

2015. ápr. 9. 18:42
 4/4 A kérdező kommentje:

Megvan...

Kösziii

2015. ápr. 12. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!