Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki az aki az előnyei ellenére...

Ki az aki az előnyei ellenére gagyinak érzi a Linuxot?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki elvakult belekezdene a szidalmazásomba, meg önjelölt prófétának tartja magát, akkor leszögezem hogy az én gépemen Linux van, mert előnyben részesítem a Windowsal szemben. Ja és nem dual boot.

Nyílván ,nem véletlenül használom ezt, meg vannak az előnyei, de sokszor olyan baromságokba botlok, ami Windowsban fel sem merül.

Hátrányainak tekintem, hogy azért ki kell kisérletezni hogy melyik az ami nem f*ssa össze magát. Mert igen, van ilyen. Úgy hogy még a ctrl+f1-re se reagált.


Várom a negatívumokat és pozitívumokat, disztrónévvel.



2015. ápr. 11. 11:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Slitaz kicsi, gyors egyszeru, es van ra minden ami kell.


Viszont macerasab tud lenni mint egy no...

2015. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Általában az érzi gyagyinak, aki soha nem használta. Be kell vallani, hogy Jamie Zawinski híres mondása, miszerint a "Linux csak akkor ingyenes, ha az idődnek nincs értéke" sajnos igaz. Kizárólag ezért használok OS X-t. A Linuxszal sajnos sokkal többet kell baszakodni, hogy úgy működjön, ahogy akarod.
2015. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

"többet kell baszakodni, hogy úgy működjön, ahogy akarod"


csak egy picit(de ez nem teljesen igaz)


windowsnál: next-next mit akarok telepíteni -> elfogadom a licenset -> next -> befejezés

stb.


linuxnál: sudo apt-get install xy

esetleg kicsit bonyolultabb dolgok, de szinte minden le van írva, csak ki kell másolni és át írni a számodra megfelelőre, esetleg annyi gond akadhat hogy nem tudod hogy mi az ami ott van pl.:( -c és a többi)

2015. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Nem a package manager-re gondoltam, az pont hogy pozitívuma a rendszernek, OS X-ben is használom.
2015. ápr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
esetleg az a rossz még hogy nem mindig frissek az alkalmazások(amik a szoftver központban vannak(más nevén repository, ha jól tudom(javítsatok ki ha tévedek, tanulni jó dolog(már ha normális dolgot tanítanak))))
2015. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Tetszettek az eddigi hozzászólások.

Viszont 3. hozzászóló, az apt-get... tényleg praktikus ha neten keresek valamilyen programra, főleg ha repot akarok hozzáadni, de sokszor szembesülök ezzel a terminálos dologgal, pedig szerintem azért vannak olyan grafikus, egyszerű programok, amik nagyon jók, nagyon egyszerűek, mégsincs szem előtt. Példanák tudnám említeni a Clipgrab programot. Ami szerintem jóval egyszerűbb és nincs tele reklámokkal mint az általam régebben Windowson használt Atube catcher. De említhetném az Fstab b*zerálása helyett a Gnome disk utility-t, ha jól emlékszem ez a neve. Néha olyan perverziónak érzem ezt a terminálozást sokak részéről. Minek ha ott van a szerintem igen jó Synaptic és abban megtalálható egy adott program, amihez nem kell repót felvenni (bár ott is fel lehet). Sokszor emiatt atomkockának tűnik nekem.

2015. ápr. 11. 11:45
 7/29 anonim ***** válasza:

"Viszont macerasab tud lenni mint egy no..."


elsőnek nem tudtam mi akar lenni a no, aztán rájöttem :D

gondolom mobilról írsz, ajánlom neked hogy tartsd hosszabb ideig az ujjadat a betűn, és megjelennek az ékezetes és egyéb típusú betűk



a többiektől pedig bocsi az offért

2015. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

"Néha olyan perverziónak érzem ezt a terminálozást sokak részéről."


Én szeretem a terminált, sok mindent gyorsabban lehet megoldani, mint egy grafikus felületen, ráadásul a munkám miatt is állandóan használnom kell, így megtanultam megszeretni. A Windows terminál viszont egy borzalom, a hideg ráz tőle. Lehet, hogy csak azért, mert UNIX-hoz szoktam hozzá.

2015. ápr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ki az aki az előnyei ellenére gagyinak érzi a Linuxot, viszont leírok néhány pontot, amitől én a Windowst nem érezném gagyinak:

- változtatható (vagy teljesen kikapcsolható GUI)

- az alkalmazások normális visszajelzéseket adnak a hibákról, akár parancssorból indítva (ez mondjuk nem konkrétan a Windows hibája)

- a fájlkezelőben nem kell először a bal egérgombbal kattintani egy fájlon, hogy utána jobb egérgombbal kattinthassak rajta

- az egér scrollja azt az ablakot lapozza, amelyik fölött a kurzor áll, ne azt, amelyik birtokolja a fókuszt (ez baromi idegesítő)

- kicsit kötetlenebb könyvtárrendszer, a Program Files és Users könyvtáraknak ne kötelezően a Windows-zal egy partíción kelljen lennie

- az előzőhöz kapcsolódva úgy általában: felejtsük el ezeket a hülye betűjellel ellátott partíciókat (C:, D:, stb.)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.


"Lehet, hogy csak azért, mert UNIX-hoz szoktam hozzá."


Nem, a Parancssor tényleg borzalom.

2015. ápr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Néha éreztem hátrányát.

Hátrány az is egyébként, hogy jön egy disztribúció amelyet direkt úgy raknak össze, hogy a felhasználói élmény meglegyen (és egyre inkább a grafikus felület folyamatos változtatása a cél), eleinte nagyon jó, frappáns, használható, később pedig használhatatlanná válik a csilivili miatt, de biztosana felhasználói élmény az nagyon fontos....

Unity a király.

2015. ápr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!