Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem nyitja meg az...

Miért nem nyitja meg az ÁNYK-t a gépem?

Figyelt kérdés

Windows 7 van a gépemen. Tavaly még XP volt, gond nélkül használtam a programot.

Most újra mindent letöltöttem, és amikor rákattintok az asztalon az Ányk ikonjára, egy pillanatra felvillan, aztán nem történik semmi. Nem nyitja meg, és nem is ír ki semmit.

Így nem tudok adóbevallást készíteni, miért van ez?



2015. ápr. 17. 11:25
 1/6 Tengor ***** válasza:
Talán a gépen lévő Java verzió nem megfelelő. Az ÁNYK logol mindenhova, érdemes lenne a logokat megnézni.
2015. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.


32 vagy 64 bites a Windows7?

2015. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tibusz0211 ***** válasza:

Ahova feltelepíted, ott van egy abevjava_start.bat fájl, azt próbáld elindítani, a parancsikon néha nem ok.


Java-t frissítsd a legújabb verzióra.

2015. ápr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, nagyon hülye vagyok a gép működéséhez(gőzöm sincs, mik azok a logok, és nem tudtam hány bites a Windows-om).

Megpróbáltam, amit 3-as írt, és kiírta, hogy nem lehet, mert 64 bites Windows rendszerem van, és 32-es kell.

Megpróbálom letölteni a java.com-ról, de angolul sem tudok...


Nagyon köszönöm az eddigi segítségeket!

2015. ápr. 17. 15:35
 5/6 tibusz0211 ***** válasza:

Mi 64bites Windows 8.1-en használjuk hiba nélkül.


1. Én azt javaslom készíts egy mentést a beküldött dolgokról valahova a gépre, ne legyen belőle baj.


2. Töröld le a Start-vezérlőpult-programok telepítése és törlése részben az ABEV-et.


3. Töröld le ugyanitt a JAVA-t.


4. Indítsd újra a gépet.


5.1 A telepítést rendszergazdaként végezd. (A letöltött fájlokon nyomd meg a jobb egérgombot és a felugró gyorsmenüben találsz olyan opciót, hogy futtatás rendszergazdaként)


5.2. Telepítsd fel a legújabb JAVA-t. (lehet 32bites is, nem számít)Nem kell hozzá angol tudás, csak felmész a java weboldalára és ott nagy piros gomb fogad, Download and install java felirattal. Letölt egy telepítőt és csak végigkattogtatod, nem kell nagyon semmit állítani.


6.1 A telepítést rendszergazdaként végezd. (A letöltött fájlokon nyomd meg a jobb egérgombot és a felugró gyorsmenüben találsz olyan opciót, hogy futtatás rendszergazdaként)


6.2 Aztán menj fel a nav oldalára, töltsd le a legújabb abev-et. telepítsd fel, a felhasználói beállításokat nem szükséges elvégezni, elméletileg a törléskor ezeket nem távolítja el.


7. Próbáld meg indítani az Abev-et.

2015. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Az ANYK programnak az a java verzió kell amilyen az operációs rendszer. Azaz ha a Windows 64 bites akkor 64 bites java fog kelleni neki. Azért hasal el ezen mindenki mert telepíteni a NAV oldaláról szokták, ekkor böngészőn keresztül (ami 32 bites) meg lehet hívni a (böngésző által meghívott 32 bites) java plugin-nal, de az _csak_ addig megy amíg a böngésző hívta meg. Viszont az ANYK-t már nem böngészőn keresztül indítod így az az op. rendszernek megfelelő 64 bites java-t kéri. Ezért kell feltelepítened a java oldláról a 64 bites java-t.


[link]


innen letöltöd, telepíted, és már megy is. Nem kell rendszergazda, sem semmi trükközés, ha fent van a 64 bit akkor menni fog az ANYK.

2015. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!