Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezek elég speckó és drága és...

Ezek elég speckó és drága és nagy tudást igénylő szoftverek vagy ma már ez se kihívás?

Figyelt kérdés

Pl mutatok egy videot a youtube-ről:


https://www.youtube.com/watch?v=ilBzbFtBVLg


Kérdésem: tényleg létezik olyan videoszerkesztő software amivel tök egyszerűen összevariálja a srác hipp-hopp a dolgokat, amiket láthattok benne? Vagy ez csak én vagyok túl idős már a számítástechnika világához és csak nekem tűnik nagy munkának?


A mai fiatalabb generáció megoldja 5 perc alatt az egész szerkesztést?


És azért vannak kértségeim, mert sokszor látok hasonlókat, hogy 14-15 éves srác ennél jóval komolyabban szerkesztett videókat tesz fel, csak mert állítása szerint unatkozott éjjel 2-kor, na de nem akarom elhinni, h ennyire egyszerű legyen. Ami pedig kicsit kétséget ébreszt bennem az az, hogy azért olykor egészen komoly keverőpultokat és egyéb (többszázezres) technikát látok a háttérben, és elgondolkodok, hogy most akkor mennyire komoly is az a munka avagy mennyire tényleg csak unalomból 10 perc alatt összevágott videóról van szó.


Szóval valaki világosítson fel lécci, mi az igazság? Van ebben munka és profizmus bőven vagy ma már ez tényleg secperc alatt megvan, és nem jelent gondot némi szövegbevágás meg hangcsere meg effektek, stb?



2015. ápr. 17. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Mint mindennél, ennél is igaz, hogy a gyakorlat teszi a mestert.

Kezdő videósként órákat szöszmötöltem egy anyag megvágásával. ma már készség szinten megy a dolog

Hozzáteszem, hogy a videóban látott módon, egy órás gyakorlással bárki megcsinálhatja ezt a típusú videót.

Vannak programok ahol csak egy billentyűt kell nyomkodni a vágási pontokon. Az így feldarabolt videóból a Del bill.-vel kitörli a felesleges részeket, és kész is van az új, megvágott anyag.

A mai fiataloknak egyébként is különleges érzékük van az efféle dolgokhoz, így nem meglepő, hogy egy 14 éves srác pillanatok alatt összedob egy ilyet.

2015. ápr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem, és esetleg tudsz is konkrét szoftvert, ami könnyen kezelhető olyannak is, aki nem profi informatikában, de mégis szeretne amolyan alap-közép szinten szerkeszteni? és persze csak az ingyenesben gondolkodjunk egyelőre ...
2015. ápr. 17. 19:54
 3/3 anonim ***** válasza:

5-10 perc alatt semmiképpen. Bármennyire is segít a technika, a vágási pontokat meg kell keresni, visszanézni jó lett-e, nem megy az csak úgy vaktában, felíratok, hangeffektek. Olyan ez mint a "fél órát készültem a vizsgára, amire te több hetet" vagánykodás.

Eleve mit számított bele? Még fel is vette?

2015. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!