Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban hogy kell a...

Photoshopban hogy kell a hátsó réteget törölni?

Figyelt kérdés
Szevasztok,most kezdtem a photoshopot,de itt elakadtam :letöltöttem egy fehér képet,bele irtam egy szöveget,csak a szöveget akarom lementeni,de nem akar sikerulni,kijelölöm a hátteret kijelölövel,aztán büvös radirral kitörlüm de mindig ottmarad a fehér háttér,hogy kell ilyet csinálni?

2015. ápr. 20. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A layerek között megvan a sima szöveglayered? Ha a backround layert nem tudod kitörlni, akkor vedd le róla a lakatot (2x kattints rá), utána megy.

Esetleg nincs is semmi másod, csak a szöveg layered, és csak azért mutatja fehérnek, mert az Edit-Preferences-Transparencynél fehér van beállítva alapértelmezetten.

2015. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
idöközben sikerult magam sem tudom miért :) thx
2015. ápr. 20. 10:53
 3/3 tabaki ***** válasza:
100%

Valahol valami fogalomzavarod van. Ha valóban egy hátsó réteg volna a probléma, azt egy mozdulattal kidobhatnád, vagy akár csak kikapcsolhatnád a láthatóságát. Ha viszont azonos rétegbe került a felirat és a háttér, akkor sem teljesen világos, mi szükség van a bűvös radírra, elsőre én sima Delete gombbal próbálkoznék.

És ez mi akar lenni: „letöltöttem egy fehér képet”? Rejtélyesen bonyodalmasan képzeled el a nulla kis lépést, el sem merem képzelni, mi lesz itt, ha már valami szerkesztéssel is kísérleteznél... Javaslom, ülj le törökülésben a szőnyegre, lélegezz mélyeket, azután háromszor kiáltsd el a következő szavakat:

A PROGRAM AZÉRT BONYOLULT, HOGY AZ ÉN MUNKÁM EGYSZERŰBB LEGYEN

A továbbiakban pedig tartsd is magad ehhez. Abban leld örömödet, ha le tudod vágni a vargabetűket, nem pedig a nyilvánvalóan szimpla feladat nyakatekert megközelítésében, csak azért, hogy kiaknázd a rafinált program képességeit. Nyugi, eljön az idő, amikor már tényleg szükséged lesz rájuk.

[link]

2015. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!