Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van mindenki oda a...

Miért van mindenki oda a SKYRIM-ért? (többi lent)

Figyelt kérdés
van a játékba durván 50órám. a főküldetés szál mentén haladtam kb a játék felénél tarthatok . meguntam ,elegem van belőle . de h lehet megunni egy skyrimot ? o.O éveken át mindeki agyon hipeolta a játékot ,h így jó úgy jó még a csapból is ez folyt! elképesztően vártam ,h végre kipróbálhassam és rengeteg órát beleöljek. erre mi vár ? full monoton az egész . amennyire a fallout 3at eltalálták ezt annyira rontották el . a karakterek és páncélok kidolgozása rendben van de a pálya néhol a gothic 1 grafikájával vetekszik ..... gyenge és unalmas történet amibe hamar bele lehet unni . nincs semmi ami feldobná az egész játétot . menj A-pont ból b-pontba öld meg ezt öld meg azt intézd el ezt a sárkányt intézd el azt . még e felett is szemet hunynék de most jön mindennek a teteje. az egész 1 nagy nagy időelbaszás . telis tele rakták a játékot a kedves készítők olyan részekkel amik semmi másról nem szólnak csak ,h minél több időt szarjunk el a semmire. én megértem ,h felfedezés és szabadság , ezek atényezők miatt imádom pl agothic ,two worlds sorozatot ! de még is mi az isten nyilát csináljon az ember egy ekkora térképen ? az előbb említett játékoknak nagyon erős történetük van . ahogy halad előre a történetben az ember úgy fejlődik szépen fokozatosan a pálya ki van használva pont akkora amekkora kell ! itt mi van ? hatalmas pálya telis tele fákkal néhol valami állattal vagy ellenféllel. illetve ezernyi barlang amibe aztán van minden de a változatosságot kifelejtették. az elején nagy örömmel futkostam a küldetéseket csinálva elszántan reménykedve ,h majd jutok is valahova és hova jutotttam? sehova MEHETEK FARMOLNI mert ha csak a fő szálat követem akkor a karakter 1 kalap szarral lesz egyenlő és két csapásból megöl egy erősebb sárkány. most jön az ,h igen menjek el hentelni és fejlődjek stb . hát igen ez aztán kecsegtető azért beleölni a játékba egy valag órát ,h monoton szaladgáljak gyenge állatokat vagy ellenfeleket keresve ,h végül tovább tudjak haladni . na ne. nem azért van az emebrnek ebben ajátékban több 100 órája mert olyan jól kidolgozott és tartalmas a történet ill játékmenet, nem azért mert esetleg annyira jó volt ,h többször kipörgeti hanem mert azzal telik az időd h 20 percig futsz egy mezőn kerülgetve avadakat ,h elérd a célodat. a másik ekdvencem ,h az invertori elképesztő gyorsasággal telik meg és mire az ember a barlang vagy küldetés végére érne kb a jobbnál jobb cuccokat kell kiszórnia ,h beférjen valami új . ebben annyi a gond ,h ennek következtében vissza kel menni az adott helyre újra felszedni a korábban kidobott tárgyakat. az is eléggé szúrja a szemem ,h harcosként ugye igencsak sérül a karakter ezzel nem lenen gond viszont az életete újra kell tölteni na most az ételek illetve pósönök sajnos nem csak az én készletemből de a városból is kifogyott ! ami szintén azt eredményezte ,h futkoshattam kétségbe esetten faluról falura ,h hol tudok pósönt illetve kaját szerezni ..... a másik ami mellett szintén nem tudok elsiklani a színvilág . a fallout 3 poszt apokaliptikus világának ezsméletlen jó atmoszférát biztosított ez a szegényes sötét színvilág . de ez egy középkori játék megértem ,h a hegyekben vagyunk de amikor gyorsutazok a pálya egyik feléről a másikba és oylan érzetem támad az erdő közepén mint ha a hegyekbe lennék az bizony baj . összképbe nem lett volna rossz játék ha a sok tartalom miatt játszik az ember ennyit vele. ezt az egész kérdést egy oknak köszönhetően írtam ki ami az ,h mindenkitől csak ezt ajátékot hallottam és mdienki úgy beszéllt róla mint ha ez lenen amegváltás . na most ezzel annyi gond ,h rpg között gyenge alakítás sajnos. próbáljatok ki egy gothicok two worldsöt dragon aget risent FALLOUT ot! eszméletlen élményben lesz mindekinek része a nagyon erős történetről nem is beszélve .de itt ? ezernyi órám van kb az összes rpgbe imádom őket mégis csalódnom kellett abban a darabban amitől kb a legtöbbet vártam . VITÁZZUNK ezen .mondja el midneki ,h neki mi okozott örömöt a skyrimben és miért iylen jó kiváncsian várom. illetve cáfoljátok meg amit mondtam mer ez uyge csak az én véleméynem . illetve mondjátok el ,h szerintetek rpg k közül melyik a legjobb és miért a gothic XD nade a hülyeséget félretéve mondja el mindenki ,h szerinte miért jobb egy skyrim mint a fent említett rpgk.

2015. ápr. 23. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, szerintem nem vagy ezzel egyedül. Jó játék is lehetne, de valahogy nekem is unalmas és plusz tovább mélyíti a viszolygásom a karakterek "Szomszédok" stílusú párbeszéde (mondjuk ez az Oblivionban sem volt jobb).

Én nem vagyok nagy rpg fanatikus, de nálam a hasonló stílusú játékok közöl a Witcher sorozat a kedvencem, még ha nem is igazi hardcore rpg. Iszonyatosan jó, a Skyrim bőven elbújhat mögötte hangulatban, történetben, látványban meg úgy kb mindenben. Másik kedvenc sorozatom a Mass Effect, meg persze szeretek sokféle játékot. Most a Witcher 3-ig éppen a Far Cry 4-vel játszogatok és bár ez sem rpg (bár vannak benne olyan kéznyomok), mégis sokkal jobban szórakoztat, mint a Skyrim...

2015. ápr. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"Iszonyatosan jó, a Skyrim bőven elbújhat mögötte hangulatban, történetben, látványban " igen erről van szó az atmoszféra az ilyen stílusú játékoknál eszméletlen fontos h az atmoszféra ,h az aodtt részek myilen érzésekkel töltik el az embert ! amikor vissza gondolsz egy bizonyos pálya részre és eszedbe jut az az érzés amit ott éreztél . ez hiányzik a skyrimból számomra. mint még sok más kösz a válaszod.
2015. ápr. 24. 10:12
 3/10 Drone007 ***** válasza:

Nem tetszhet mindenkinek. Rettegek attól a naptól, amikor mind ugyanúgy fogunk gondolkozni.

Én egyébként szeretem a Falloutot, Dragon Age-t (utolsó nagyon vacak lett), a Mass Effectért is oda vagyok, rengeteg rpg-t játszottam, még a Witcherrel is, bár nem kedvencem az erőltetett párbeszédek és az egysíkú játékmenet miatt.


Én úgy érzem, hogy te nem igazán ésszel játszottad a Skyrimet. A játék alapvetően sokkal (sokkal, sokkal, sokkal) több szabadságot ad, mint a többi rpg, és így nem mondja neked meg azt, hogy csak erre mehetsz, csak ezt csinálhatod, stb... Más szóval nem vezet kézenfogva, nem adja a szádba a saját szövegeit. Ebben épp az a jó, hogy azt csinálhatod, ami tetszik.

Ennek persze van egy olyan hátulütője, hogy a felszerelésedet, "pósönöket", élelmet magadnak kell megszerezned, vagy elkészítened. Ehhez sok lehetőséget is ad a játék, mert vannak receptek amik alapján főzhetsz, italokat készíthetsz, fegyvereket, vérteket kovácsolhatsz, vagy meg is bűvölheted őket.

Aki stratégia nélkül vág neki a játéknak gyorsan rájön, hogy esélytelenné válik.

Gyorsan megtelik az inventoryd? Miért cipelsz magaddal mindent? Kezdetben én rendszerint azt csináltam, hogy az első városban kinéztem egy csinos trolót (hordót, ládát, ilyesmit), és abba pakolásztam azokat a holmikat, amik csak később kellettek, mint az ércek, talált fegyverek, páncélok, bár ez utóbbiakat rendszerint inkább eladtam.

Ha már összejött elég pénz vettem házat az első városban, és máris lett egy hely, ahol a dolgokat tároltam, és készíthettem az új cuccaimat.


Azt kell megérteni, hogy ez nem egy akciójáték. Ezt nem azért játssza a legtöbb rajongó, hogy hentelhessen vég nélkül. A fejlődés és felfedezés izgalmáért játszunk, hogy amikor 150 óra után elfejlődünk odáig, büszkék legyünk magunkra, amiért sikerült enchantolni az újonnan kovácsolt daedric kardot.


Ha unatkozol a játékban akkor valamit nem jól csinálsz, mert folyamatosan vannak küldetések, és belátom kicsit egysíkúak (szerezd meg, öld meg, hozd el, stb...), vannak érdekes területek a játékban, amiket így felfedezhetsz, és mindig van mit csinálni.


Ami még nagy dobás a skyrim játékban, hogy nagyon széles körben modolható, amivel teljesen egyedivé lehet tenni a játékot. Szinte bármit lecserélhetsz benne grafikailag, de új küldetések, tárgyak eszközök is hozzáadhatók a játékhoz. Aki azt szereti, akár sebezhetetlen istenként is végigvonulhat a játékon, de arra is van lehetőség, hogy nehezítse a játékmenetet a sárkányok erősítésével, vagy több ellenfél beírásával.


Nekem is rengeteg órám van rpg játékokban. Talán a Fallout 3 ban van a legtöbb, de a skyrim is előkelő helyen van ebből a szempontból.


Valószínűleg egy másik szemlélettel kellene elkezdened a játékot, mert ha 50 óra utána a felénél tartasz, akkor csak végig akarsz szaladni a játékon, az pedig a Skyrimnél nem megy.

2015. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Éppen ezért nem is jön be mindenkinek a játék. Aki nem szerelmese a stílusnak, nem szereti a totális szabadságot és nyomni rengeteg semmitmondó küldetést egy teljesen érzelemmentes világban, fapofájú karakterekkel, a százhuszonötödik egyforma barlangban annak bizony uncsi lehet szerintem.

A Witcherben igaz nem saját karaktert építesz, hanem egy készen lévőt kapsz (ami ugye egy regényhős), max a jellemét tudod kicsit formálni illetve döntéseket kell hoznod. Ez a karakter azt az érzést kelti, hogy él, gondolkodik és ha kell poénkodik, ironizál, rendre utasít, csajozik, védelmez stb. Az ember azonosul vele és élvezi a személyiségét, a küldetéseket és a többi jól kidolgozott karaktert. Szabadság is van a játékban, de egy picit fogja a kezed, amit egyébként nem bánok, sőt! Bár az érkező harmadik rész teljesen nyílt pályásnak ígérkezik. A játék kihozza belőled, hogy játszani akarj vele, hogy a fejedben járjon, hogy koppanjon az állad és megmozduljon a lelkedben is valami. Persze ez is egyéni vélemény. Szerintem a Skyrim ehhez képest üres, kiéget, egyhangú és uncsi, igaz Én 25 óra után abbahagytam....sajnos nem érzem a vágyat, hogy játszak vele. Mondjuk Én más ízlésű játékos is vagyok, mint egy hardcore RPG-s, így Én nem merültem el a Baldur's Gate vagy a Dragon Age világában sem és még sorolhatnám, hogy mik nem keltették fel az érdeklődésem. Nem vagyunk egyformák, no. Sok stílusú játékot szeretek és olyan címekre szívesen emlékszem vissza, mint a Dungeon Keeper 2, WarCraft 3, Prey, Half Life sorozat, Bioshock sorozat, Portal sorozat, Dishonored, Alice Madness Returns, S.t.a.l.k.e.r., Metro sorozat, Mass Effect sorozat, Dead Space sorozat, Witcher sorozat, a Plants vs Zombies de szívesen játszottam a Far Cry vagy a Dead Island játékokkal is, sőt sok órám van a Diablo játékokban, a Left 4 Dead-ben vagy a Team Fortress 2-ben. :)

2015. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
"Én úgy érzem, hogy te nem igazán ésszel játszottad a Skyrimet." hát ebben van igazság :D "Ennek persze van egy olyan hátulütője, hogy a felszerelésedet, "pósönöket", élelmet magadnak kell megszerezned, vagy elkészítened" na akkor tudom mi tévő leszek azzal a sok növénnyel ."Aki stratégia nélkül vág neki a játéknak gyorsan rájön, hogy esélytelenné válik. " hát ezekszerint ez volt a fő hiba. "Valószínűleg egy másik szemlélettel kellene elkezdened a játékot, mert ha 50 óra utána a felénél tartasz, akkor csak végig akarsz szaladni a játékon, az pedig a Skyrimnél nem megy." nem mélyedtem bele eléggé ez tény , ahogy nézem ez a játékélmény rovására ment. kösz a válaszod rendberakta az összképet.
2015. ápr. 24. 11:24
 6/10 A kérdező kommentje:
stalker metro prey portal half life okat én is szarrá függtem annak ellenére ,h inkább rpg felé húz a szívem :D kihagyhatatlan darabok. witcher 3 at én is várom már kíváncsi vagyok ,h sikerült e jól összehozni ezt a szabados játékmenetet .
2015. ápr. 24. 11:28
 7/10 A kérdező kommentje:
én diablo 2őt játszottam rongyosra . a diablo sorozatban pedig a 3mal van bajom :D jo játék meg minden de a 2höz képest kb nem diablo full más élmény csili vili grafika . ha nem diablo lenne a neve korrektebbnek érezném a dolgot.
2015. ápr. 24. 11:31
 8/10 Nobi79 válasza:
Igen a Skyrim nem az a játék amin végig rohansz.Elöször is Skyrim játék maga 1 jó alap de nem tökéletes.Tökéletes a hihetetnlenül jó modderek miatt lesz.Nekem kb 40+mod lett feltelepítve mire az én izlésemnek tökéletes lett pont az általad említett van 1 vagon cuccom de igazából semmire se jó probléma miatt,minek van kaja ha nem kell enni stb.ezeket modokkal tudod orvosolni.A másik dolog ügye ez ember függö kinek mi tetszik.Nekem a szabadság a legfontosabb 1 játékban 58 szintű vagyok és a főszálhoz még oda se szagoltam.Vadászgatok nézelődők rendezgetem a házam már nem tudom mennyiszer kezdtem újra de még mindig van 1 csomo hely ahol nem is jártam ehez a játékhoz lekell nyugodni és úgy játszani,persze mondom ehez tudni kell ezt élvezni.Ha te az a tipus vagy aki inkáb az állandó akciót keresi mindig mindenhol robbanjon valami akkor ez nem a te játékod.Nekem meg ez a világ legjobb játéka,persze olyan modokkal,hogy enni keljen aludni keljen tábort keljen rakni mert a karaktered elfáradt tüzet kelljen rakni,hogy ne fagyjál halálra és még sok más jó mod.És a legfontosabb a fő küldetés szál az semmi ahoz képest mennyi mellék küldetés van többek közöt átveheted az irányitást különbző céhek felett és órákig lehetne sorolni,de ha nincs türelmed ezeket magadtól felfedezni ez 1szerűen nem a te játékod.
2015. ápr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Drone007 ***** válasza:

Pedig a diablo3 nagyon jó lett. Én örülök, hogy megvettem. A kiadás óta is nagyon sokat fejlődött, és csak jobb lett. Az egyik olyan game amit megéri megvenni. Persze az teljesen más mint a Skyrim, a diablo3 (már a 2 is) igazi hack-and-slash gém, ott tényleg csak a jobbgombot kell nyomni :)


Amúgy a skyrimet én is rengeteg moddal játszom. Főleg a látványra és a hangulatra lehet rágyúrni így, meg persze a használhatóbb fegyverekre, receptekre, hátas és egyéb dolgok... Szóval a skyrimben rengeteg lehetőség van, ugorj neki még egyszer, lassan "építkező" módban. Amikor megunod, akkor hagy ott, és nyomj egy kis pörgősebb cuccot, majd folytatod, ha lesz rá hangulat.

2015. ápr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
megfogadom a tanácsokat köszi a válaszokat :D
2015. ápr. 26. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!