Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb 3D tervező...

Melyik a legjobb 3D tervező program?

Figyelt kérdés

Olyan 3D-s tervező programot keresek ami kifejezetten gépipari alkatrészek tervezésére való. Jó lenne ha valós időbe képes lenne több alkatrészt egyszerre megjeleníteni és mozgatni. Hallottam a solid edge, maya nevű programokról. Nektek mi vált be? Mit ajánlnátok?

(Gépésztechnikus tanuló vagyok)



2015. ápr. 26. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Autodesk Solidworks/Inventor
2015. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És azt meg tudnád mondani melyik verzióhoz készítettek fordítást?
2015. ápr. 26. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Agy egyetemünkön sokáig solid edget oktattak, de egy szép délután leszedtem a solidworks-öt és azóta azzal tervezek. A lehető legjobb (szerintem) a solidworks. Egyszerű tervezni, rengeteg oktató videó van youtubon és a szimuláció rendkívűl könnyű. Solidedge sem rossz, ha szimulálsz az ansis elég bonyolúlt. Sok cad program van nézegess : Solidworks, Catia, Creo, oktatnak 3ds max-al is, Inventor, NX, solidedge stb.
2015. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
workshöz van magyarosítás ha az tetszene meg.
2015. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 3D Max és a Maya nem CAD program. Ha gépészeti tervezéshez keresel programot, ezeket felejtsd el. A Solidworks, Solid Edge vagy az Inventor jó lesz erre a feladatra.


Én az Inventort ajánlom, sokkal felhasználóbarátabbnak tartom, mint a másik kettőt (kezdőknek szerintem ezért is jó választás). Felületmodellezésben nem tud annyit, mint ők, de ez ezen a területen annyira nem is fontos, gépészetben viszont szerintem sokkal okosabb megoldásai vannak, mint a két Solidnak.


Solid Edge oldalán az áll, hogy viszonylag olcsó program, ezért sok cég használja itthon is, tehát gyakorlatban ezzel érsz a legtöbbet itthon (más kérdés, hogy ha egyet megtanulsz rendesen használni, onnantól kezdve a többivel se lesz problémád). Ettől eltekintve viszont rendkívül idióta programnak tartom, profi meg minden, de egy igénytelen, összetákolt szemét. A legutolsó verzió már egészen használható alkalmanként, de még mindig hajtépős.


Solidworks-öt keveset használtam, annyira nem jött be, de a rajzfilmszerű kezelőfelületén kívül komolyabb bajom nem volt vele. Mellette szól, hogy (ahogy az egyik válaszíró már említette) valóban végtelen mennyiségű tutorial található hozzá, tehát a betanulással nem lesz gond.


Aztán egy kategóriával feljebb található a Catia/Creo/NX hármas, na ezek viszont gyanítom porba alázzák tudásban a másik hármat, cserébe viszont nagyon nem felhasználóbarátak, és tényleg csak a legnagyobb cégek használják őket (mivel baromi drágák is), tehát kevés helyen fogod tudni hasznosítani.

2015. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem is az Inventor jött be, egyetlen hátrányának azt tartom hogy csak a 11-es verzióhoz találtam magyarítást(bár lehet tévedek).Ezért csak Win xp-n tudom tökéletesen futtatni. De mivel csak tanulgatok ezért nem nagy probléma.
2015. máj. 1. 11:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja igen, ezt az oldalt nem is szoktam nézni, mert alapvetően szeretek mindent angolul használni:D Solid Edge-hez mindig készül hivatalos magyarítás, tehát az még egy jó pont lenne ilyen szempontból, Inventorból pedig valóban a 11-es (ami már nagyon régi) óta tudomásom szerint sincs magyar verzió.

A többi programról fogalmam sincs.


(Egyébként ha valami kérdésed lenne Inventorral kapcsolatban, írj nyugodtan, szívesen segítek.)

2015. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Inventorral kezdtem technikusin, egyetemen CREO-t nyüstölöm mellette hobbi szinten "tanulgatom" Catiat. Én ezeket ajánlanám. Olyanról még nem hallottam, hogy valaki catia vagy pro/e ismeretekkel ne talált volna melót inventorosról viszont tudok. Viszont ha rám hallgatsz ezt a magyar nyelvű felhasználást dobod a fenébe. Inkább szenvedj egy angol menüvel meg a google fordítóval és oldj meg egy problémát 1 hét alatt mint magyarul kisakkozd 3 nap alatt. A szakmai nyelv is jobban fog menni, gépiparban is preferálják az angol -nameg persze a német- idegen nyelveket. Lehet furcsa, de hosszabb távon többet nyersz vele.
2015. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!