Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8.1-ben mennyire...

Windows 8.1-ben mennyire használatra méltó (-e) az Internet Explorer?

Figyelt kérdés

Ugyanis mostanában már hallok a MicroSoft ezen programjáról jót is, nem csak rosszat.


Webprogramozáson nálunk még legelső órán botrányt csapott a tanár (pár nézetét osztó diákkal) amiért a rendszergazda két gépen ottfelejtette az Internet Explorer-t. Viszont azokon a gépeken még emlékeim szerint Windows XP futott, de ha rosszul is emlékeznék, az maximum Win7 lehetett.


Ugyanakkor a múltkor meg olyan cikkeket olvastam, hogy az Internet Explorer utolsó verziói már a többi ismertebb böngésző színvonalát elérte, sőt, a Windows 10-ben pedig már lehagyta (a Spartan böngésző).


Nade Windows 8.1-ben hol van az igazság? Jó annyira az Internet Explorer (fura amúgy, hogy teljes képernyőben fut, mint egy játék, ez számomra pozitívum, de a sebesség mellett huszadrangú szempont), hogy ne töröljem le, vagy pl. egy Opera még mindig elhúz mellette teljesítményben?


Elvárásaimmal kapcsolatosan amúgy : nem szoktam netes videókat nézegetni, sem flasht, sem javat használni, sem netes játékokkal terhelni és fertőzni a gépem, VISZONT van, hogy 30 szöveges weboldal van megnyitva egyszerre, ami kapcsán számomra lényeges, hogy ne az a 30 weblap akarjon osztozkodni az EGÉSZ memórián és processzorteljesítményen, ettől még ne éljen fel minden hardvert a böngésző, mert amúgyis a 30 weblapból csak 1-et használok aktívan, értelemszerűen.

(-- és lehetőleg ne Cachelje szét a memóriát, mint a Chrome)



2015. ápr. 26. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

bármelyik böngészőn megnyílik a teljes képernyős mód ha megnyomod az f11-et

én még mindig nem szeretem az ie-t.. a firefoxhoz vannak jó bővítmények a chrome-nak jó a szinkronizációja és gyors (ha a gép bírja persze).. én még mindig nem használnám az ie-t nem azért mert lassú (bár én úgy érzem lassabb is a többinél) hanem azért mert kényelmetlen használni.. esetlen még a maxthon-t próbáld ki bár annyira nem vagyok oda érte de tetszik hogy pár cucc integrálva van pl videó letöltő,adblock

2015. ápr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Weboldalakat és webes alkalmazásokat fejlesztek, számomra rémálom az IE. Olyannyira rossz, hogy a Microsoft is inkább hagyja megdögleni és új fejlesztésbe irányítják az erőforrásaikat(Spartan). Az újabb verziók viszonylag használhatóbbak, mint a 8 és annál korábbiak, de még mindig lassúak és ha az ember nem veszi a fáradságot és nem öl bele rengeteg energiát, hogy az IE különböző verzióira külön teszteljen és különböző trükköket vessen be, hogy működjenek dolgok, amik más böngészőknél zökkenőmentesen futnak, akkor sok minden egyszerűen el sem indul, vagy közel nem úgy néz ki, ahogyan kellene. Safarival is hasonló a helyzet, de azt még többnyire megértem, hogy használják, mert a Chrome-mal ellentétben nem akkumulátort eszik reggelire. Nem ajánlom az IE-t, de ha a Chrome/Firefox nem felelnek meg, akkor lehetőleg minél frissebb verziót szerezz be. Az Opera nem jó.
2015. ápr. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Firefox nekem bevált, sok lappal is. Internet Explorer-t sosem használtam, esetleg csak muszájból. Eszközölnöm kellett egy beállítást, hogy a Windows ne kérdezze meg, hogy biztosan meg akarom nyitni a netről letöltött futtatható fájlokat, alapból túlságosan biztonságmániás a rendszer. Nem dícsérném agyon magam, hogy én aztán értek hozzá és tudom mit csinálok, mert tipikusan az teszi ezt, akinek fingja nincs az egészről. Szóval ez az egy beállítás elég ahhoz, hogy az Internet Explorer induláskor panaszkodjon a biztonsági beállításokra, majd mégegyszer, majd amikor új lapot nyitok, megint. Ennyi nekem bőven sok volt ebből a böngészőből. A használhatósága így már érdekelt és amúgy sem szívesen váltanám le a megszokott Firefox böngészőmet.
2015. ápr. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lényegesen jobb, mint az egykor hírhedt 3.0-6.0 verziók, de azért még nincs egy súlycsoportban a többi böngészővel. Persze, nyilván MS-fanatikus oldalakon azt fogod olvasni, hogy rég beérte már a többi böngészőt. ;-)

Viszont azért majrézni, mert a rendszerben elérhető volt az alapértelmezésben a részét képező böngésző, na, ez is furcsa és részrehajló lelkületre vall.

2015. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor Firefox-ot ajánlotok?


Viszont abból meg melyik verziót?

Mivel nekem arról meg nagyon szidták a legfrissebbet, úgy hallottam, hogy abból meg még a régebbi verziók voltak jók. Nade melyik? A totál új és csillámporos funkciókat igénylő weboldalakat nem szoktam látogatni, vagy ha nem nyílnak meg, nem bánom, de azért olyan régi verzió se lenne praktikus, ami minden második weboldaltól kikapcsol, mert képtelen értelmezni azt.

Gondolom értitek, hogy mire gondolok.

2015. ápr. 27. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Windows 8.1 alatt én használom az IE-t is, teljesen jó arra, amiket írtál.

A Firefox mellett szerintem a sok kiegészítő szól, de amiket írtál, azok alapján úgy gondolom, hogy neked nem igazán van rájuk szükséged.


8.1 alatt nekem az első volt, hogy beállítottam, hogy normál programként fusson (ablakosan, mint régen). Szóval ezt be lehet állítani (nekem a teljes képernyős, alkalmazásos változat nem jött be).


Gyorsaságban szerintem veri a Firefoxot (indulásban mindenképpen, a Chrome-ot nem nagyon ismerem, arról nem tudok nyilatkozni), de tényleg vannak gondok bizonyos szabványokkal. De szerintem ebben is jobb a helyzet, mint a korábbi verzióknál.


Szerintem próbáld ki mindkettőt, aztán használd azt, amelyik bevált.

Jah, és én azt javaslom, hogy mindegyikből a legújabbal próbálkozz...

2015. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!