Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FT2232H drivert hogyan tudok...

FT2232H drivert hogyan tudok feltelepíteni Linux (Ubuntu 14. 04) alatt?

Figyelt kérdés

Az alábbi oldalról leszedtem a csomag 64 bites változatát. egy *.c-t egy *.h-t egy Makefile-t és Rules.make fájlt tartalmaz. Ha ráeresztek egy Make parancsot, az alábbi hibával száll el a művelet:

/usr/include/stdc-predef.h:59:1: fatal error: /lib/modules/3.13.0-51-generic/build/include/linux/modversions.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

Szerintetek mit lehet ezzel kezdeni?

(Vivado fejlesztőkörnyezetben készített dizájn-t szeretnék FPGA-ra feltölteni, ám nem listáz ki egyetlen portot sem. Ezért van szükségem erre a driverre.)



2015. máj. 4. 03:25
 1/3 Tengor ***** válasza:
[link] Ez volt már?
2015. máj. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, volt. A megadott helyről bemásoltam a modversions.h-t, mert miért ne?

Utána viszont az alábbi hibával szállt el a rendszer:


/lib/modules/3.13.0-51-generic/build/include/linux/linkage.h:7:25: fatal error: asm/linkage.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

#include <asm/linkage.h>

^

compilation terminated.

make: *** [ftdi_sio.o] Error 1


Ezt a linkage.h fájlt viszont már megtaláltam abban a mappában amibe másoltam az előbb a modversions.h-t...

2015. máj. 5. 01:39
 3/3 Tengor ***** válasza:
Az egyenkénti másolgatás nem jó ötlet. Csaomgkezelővel telepítsd fel az aktuáli kerneled headerjeit!
2015. máj. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!