Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha bekapcsolom a gépe az xp...

Ha bekapcsolom a gépe az xp az Üdvözöljük feliratnál lefagy. Mit tennél? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 8. 13:08
 1/3 donfetibo ***** válasza:

Hát próbáltad már csökkentett módban indítani vagy a legutolsó helyes...t, ha így sem megy akkor az XP-nél ha van telepítő CD akkor van 1 olyan funkció, hogy Javítás ami újra teszi a rendszert de minden ugyan úgy fog működni mint azelőtt, nem kell újra telepíteni a játékokat meg hasonló!!!

A lényeg, hogy ha be bootolod a telepítőt akkor lesz 1 opció, hogy Javítás vagy ..., ott rá klikk a Javításra ami ki tesz téged Dos módba és ott kérdi, hogy hol van a rendszer ha a C-én akkor beírod a kettes kérdés a jelszó, ha van akkor beírod ha nincs akkor enter, azt ha kész beírod, hogy Exit és újra indul azt az opciónál amikor nem az elején hanem mikor továbbra klikk és azt ott megint lesz olyan opció, hogy Javítás arra rá klikk és nem kell csinálnod semmit esetleg lehet fogja kérni 1-2 dolognak a drivewrét azt megadod és kész új Windű régi dolgokkal!!!☺☻

2015. máj. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A cd biztos nincs meg. Hogyan kell csökkentett modban indítani?
2015. máj. 8. 13:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Csökkentett módhoz a gép bekapcsolásakor nyomkodd az F8 -gombot a billentyűzet felső részén a "9" és az "Ö" gombok fölött.

___________


A fő kérdésedre a válaszom:

Én azt tenném, hogy beraknék a CD meghajtóba egy LIVE rendszert, pl. egy jó linuxot, vagy amit ennél én jobban szeretek ilyen esetben használni: "Microsoft ERD" Ez egy "Windows Server 2003" alapú LIVE rendszer. Berakom a CD -t, be boot -oltatom CD -ről. Mindent ami fontos kimásolnék "D:" -meghajtóra. Ha nincs hová kimenteni, mert nincs több mheghajtó, akkor törölném a windows összes mappáját és a file -ok engedélyeit később a felrakott Windows -ból a "Dokumentumok" mappába csatolt meghajtóval szerezném vissza.


Ha a fájlokat kimentettem, akkor windows újratelepítés.


Ha a fájlok nem kimenthetőek, de a windows előző telepítése által kreált mappákat töröltem (fájlokkal együtt), akkor windows újratelepítés.


Ha a windows fentvan, jöhetnek a driver -ek. Utánna még néhány megszokott program és beállítás módosítás. Aztán visszamásolom a fájljaimat, vagy becsatolom a C: meghajtót a "Dokumentumok" mappába. Ha az utóbbi, akkor a "Dokumentumok" mappát saját tulajdonba veszem, majd megszüntetem a becsatolást. És kész.


Én így oldanám meg. Most az más kérdés, hogy Te mire vagy ezekből képpes / mi felelne meg neked jobban?

2015. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!