Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet a Windows XP...

Csicsky kérdése:

Hogyan lehet a Windows XP Sound Recorderral hangot rögzíteni?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnák a Windows XP Sound Recorderral hangot rögzíteni az analóg hangbemeneten keresztül (világoskék csatlakozó). A laptopba beépített mikrofonon keresztül megy a hangfelvétel, de nem tudom, hogy ezt miként lehet megoldani az említett hangbemenet felhasználásával. A laptopomon Windows XP Professional 2002-es verzió Service Pack 3 van telepítve.

2015. máj. 9. 17:58
 1/4 Szirty ***** válasza:

Beállítod a win mixerben a megfelelő hangforrást.

vagyis engedélyezed a line-in bemenetet és feltlod a "potit":


[link]

2015. máj. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, sikerült. De adódott egy másik probléma. Csak legfeljebb 60 másodperc hosszú hangfelvételt tudok vele csinálni. Hogyan lehet úgy beállítani, hogy több legyen, ill. addig folyamatosan rögzítse, amíg le nem állítom a felvételt?
2015. máj. 9. 21:59
 3/4 Szirty ***** válasza:

Sajnos ez az XP "beépített" hangrögzítőjének korlátja.

Nem lehet ennél többet csinálni vele.


Ha ez nem elég, kell töltened egy programot amivel lehet digitalizálni. Rengeteg ilyen van.


Itt van pár egyszerűbb:

[link]

2015. máj. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

@ #3


Kösz a linket.


Közben egy kis trükkel sikerült a korlátozást megkerülni. Betöltöttem egy kellő hosszúságú wav hangfájlt a „megnyitás“ segítségével. Ekkor már ennek a hosszát állította be. Rámentem az elejére és egyszerűen erre „rámásoltam“ az enyémet (előtte még a biztonság kedvéért rámásoltam egy hang nélküli felvételt, ami elmentettem, aztán ezt nyitottam meg). Végül a felesleges darabot a végéről levágtam.

2015. máj. 11. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!