Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mikrofon megjavitása?

Gydani01 kérdése:

Mikrofon megjavitása?

Figyelt kérdés

Nem érzékeli a gépem a külső mikrofonomat ami a headsetemen van. Trust headsetet használok de konkrétabbat nem tudok.

Van egy asus x550c típusú laptopom 1 jack bemenete van ezért vettem hozzá egy olyan kábelt ami kombinálja a két kábelt ami kijön a headsetemböl. Miután összeraktam megnyitottam a realtek hd hangkézelőt ott volt a bal oldalt ahol a bementek vannak hogy analog csak enyi aztán feldobott egy ablakot hogy mit dugtam Fejhallgató Kihangosító meg hangszóró kimenet semmi mást . Nem volt ott semmi olyan hogy mikrofon headset vagy akármi és csak a beépitet mikrofon müködöt és sehogy se tudtam aktiválni a külsö mikimet.

A gépem win7 64 bit. Nem tudom hogy menyiben értelmes vagy hasznos a felső rész de mindig írják hogy írjam le a problémát írjatok ha kell még valamilyen adat.



2015. máj. 9. 21:57
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Egy szimpla közösítő nem jó ehhez a géphez, mert a hangkártya érzékeli, hogy mekkora ellenállás van a csatlakoztatott dolgon és ebből ajánlja fel, hogy épp jól döntött-e (külső erősítős hangszóró, erősítő nélküli hangszóró, fejhallgató, ...) Amennyiben nincs rajta "rövidzár" (mert a hangszórók 4-16 ohm-osak), hanem van rajta ellenállás (minden mikrofon esetében), akkor azt mikrofonnak kell felismernie. Mivel te lényegében direktbe összekötöd a mikrofont és a fejhallgatót, így a kisebb ellenállás érvényesül, ráadásul még ha valamit is tudna ezzel kezdeni, pont rövidre zárja a mikrofon picike kis jelét a fejhallgató hangszórójának a tekercse. Szóval vagy bemenetnek vagy kimenetnek lehet használni azt a csatlakozót, 2-nek egyszerre nem.

Rossz példa: iszol és hánysz. Ugyanaz a bemenet és kimenet, de ha egyszerre történne a 2 dolog, akkor egyik sem lesz sikeres.

USB-s fejhallgatót mikrofonnal is árulnak, ami tudja a 2 funkciót, mert maga a füles intézi az egészet. Javaslatom, hogy használd a gép saját mikrofonját vagy saját hangszóróját és mellé pedig dugd be a fülesed vagy a mikrofonod ha nem szeretnéd hogy visszhangozzon.


Máskor vásárlás előtt nézd meg, hogy milyen csatlakozók vannak a készüléken és elég-e az neked!

2015. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor valamit kifelejtetem a mikrofon önmagában semm müködik.
2015. máj. 17. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!