Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pár kérdés (word, acces,...

Pár kérdés (word, acces, kompozer. )?

Figyelt kérdés

1. wordben hogy lehet speciális karaktereket írni? pl. ékezetes S C (horvát) betűk?

2. kompozerben lehet térközt beállítani a bekezdések után vagy enterezni kell?

3. power pointban hogy lehet egymáshoz igazítani objektumokat? pl. igazítsa egymáshoz középre a képet és a képaláírást? Csak szabadkézzel lehet vagy van valami beállítás erre?

4. excelben hogy lehet megcsinálni hogy valami ezres tagolással egészre kerekítve jelenjen meg és utána legyen írva hogy fő? mert amikor beállítok kettőt, a harmadik megszűnik :(

5. info érettségin hibának számít ha accesbe sok a segédlekérdezés (kb a felénél használok, de a végeredmény jó) ?

6. érettségin a lapra a beadott fájlok nevénél oda kell írni a formátumot is? pl. fájlneve.xlsx ?


Köszi a válaszokat :-)



2015. máj. 11. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Emelt vagy közép?
2015. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kőváry Orsolya ***** válasza:

1. Beszúrás / Szimbólum


4. Egyéni cellaformátumban állítsd be mind a három feltételt (# ##0" fő"), a zárójelek közötti részt másold át a formátumkódba.


6. Wordnél .docx, Excelnél .xlsx, PowerPointnál .pptx

A többit nem ismeerem

2015. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tibusz0211 ***** válasza:

1. Beszúrás menü - szimbólum

2. nem használom, de nyilván lehet

3. Sima középre igazítás (a kép és a képaláírás egymás alatt van és mindkettő középre van igazítva) szerintem

4. Egyéni cellaformátum # ###" fő" és voilá

5. nem tudom, szerintem a végeredmény számít és hogy helyesek e a segédlekérdezések. A több lekérdezésbe könnyebb belebonyolódni.

6. Biztosan nem hátrány, én odaírnám

2015. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem, azért kérdeztem, hogy közép vagy emelt, mert az emelt ma reggel 8-kor megkezdődött, tehát fölösleges időt tölteni a válaszolással, ebben az esetben hiba volt a kérdést tegnap este fél tízkor feltenni.
2015. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat sokat segített :)

középre lesz pénteken úgyhogy nyugi :D van értelme mert lehet hogy később másban is felmerülnek ugyanezek a kérdések ;)

2015. máj. 12. 23:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


1. Szimbólumok beillesztésénél

2. Térközt html kódként érdemes(padding )

3. Tudtommal csak szabadkézzel lehet, de rásegít(Ugrik), de használhatsz vonalzót is(Nézet ->vonalzó)

4. oszlop kijelöl, cellaformázás, Egyéni és eza formátumod: # ###" Fő" # megjeleníti a karaktereket, idézőjel nélküli szóköz ezres tagolás, idézőjeles pedig a szövegbeni szóköz Forrás: [link]

5. Segédlekérdezéseket érdemes mindenhol használni,bár én sqlben írom... nem vonnak le érte pontot.

6. Igen, odakell


Sok sikert!

2015. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

6. NEM!!!


fájl neve, benne van a nevében, hogy csak a FÁJL NEVÉT kérik, tehát a példa.xlsx-ből, te csak azt írod oda, hogy példa, erre a tanárunk külön felhívta a figyelmünket!!!

2015. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
En vagyok az elozo, kell a kiterjesztes is, bocsi.
2015. máj. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :-)

6. több tanárt is megkérdeztem és gyakorlatilag mindenki mást mond szóval senki nem tudja :P de többen mondták hogy inkább írjuk feleslegesen abból nem lehet akkora baj mintha kéne és nincs

2015. máj. 14. 20:34
 10/10 anonim válasza:

Tudom, hogy mar vege az erettseginek, en is voltam, de ezt most talaltam meg.

A 3ashoz: egy dolog, hogy kozepre igazithatod. De ha nem kozepen kell egy sorba tenni pl a dolgokat? :) kep/szovegdoboz/vmi formazasa -> pozicio (vagy lehet, hogy elhelyezes) es ott meg tudod adni hogy a bal.saroktol/kozeprol hany cm-re legyen. Miutan szabadkezzel kb belotted a helyet, ott csak pontositod. 2007+ossal konnyebb, az automatikus vezetovonalak miatt. :)

2015. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!