Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Évek óta szenvedek vele....

Évek óta szenvedek vele. Miért nem lehet néha két síkidomra az union-t megcsinálni Inkscape-ben? Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Mintha valami bug lenne, vagy csak én nem veszek észre valamit. Néha előfordul, hogy két tök szimpla síkidomot nem tudok egyesíteni. Ha valaki ért hozzá és szokott svg-ket Inkscape-el használni, kérem vessen rá egy pillantást. Feltettem ide egy olyan svg-t, ami mutatja ezt a hibát. Két sikidom van benne, és nem működik rájuk az union utasítás!

[link]



2015. máj. 15. 20:39
 1/4 tabaki ***** válasza:
Nincs ebben semmi hiba, a szürke forma nem szerkeszthető elem, hanem a feketének a klónja, hogy annak minden változtatása rögtön érvényes legyen rá is. Szüntesd meg a kapcsolatot (Shift+Alt+D, vagy Szerkesztés → Klónozás → Klón lekapcsolása), onnantól hagyományos tárgyként kezelheted a szürkét is.
2015. máj. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és erre hogyan jöttél rá? honnan lehet látni?
2015. máj. 16. 18:22
 3/4 tabaki ***** válasza:

Megmondom őszintén, már fogalmam sincs, hogyan pontosan jöttem rá, de valószínű, hogy a kábé így:

Először is, hogy megállapítsam, tényleg ugyanolyan objektumról van-e szó, megpróbáltam pontonként szerkeszteni. Ezt azonban nem lehetett, úgy viselkedett, mintha csak egy bitkép lett volna, tehát nyilvánvalóan valami disznóság volt a háttérben. Visszakattintottam a kijelölőnyílra, hogy majd megpróbáljam vektorizálni, ekkor azonban -- csodák csodájára -- nem az iménti „Egy objektumot tartalmazó csoport... stb.” felirat jelent meg az állapotsorban, hanem a következő: „"Útvonal(19 csomópont)" klónja a(z) g2987 csoportban (gyökér)... stb.”. Mivel a klónozás eddig ismeretlen volt a számomra, megpróbáltam a fekete villáskulcsot szerkeszteni, és valóban az történt, mint vártam, a szürke is vele együtt változott. Viszont nem tűnt túl hasznosnak, hogy ez a kapcsolat örök érvényű legyen, ezért feltételeztem, hogy meg lehet szüntetni, meg amúgy is érdekelt, hogy hogyan megy ez az egész; némi keresgélés után megtaláltam a Klónozás funkciót a Szerkesztés menüben, és ott a választható lehetőségek közt ott volt a klón létrehozása is, lekapcsolása is. Most már lehetett osztani az észt...

Még egy érdekességet figyelj meg: A fekete villáskulcs kitöltése valójában nem fekete, hanem _definiálatlan_. Abban a pillanatban ugyanis, amint színt adsz neki, az is átmásolódik a klónjára, akármilyen színt állítasz be annak egyébként. Ha tehát a klónozást használva két színes tárgyat akarsz, azt úgy tudod megcsinálni, hogy a laphatáron kívül létrehozol egy definiálatlan színű alapformát, és arról készítesz két klónt, amelyeknek így be tudod állítani a színét. Az alaptárgy színeit a Kitöltés és körvonal (Shit+Ctrl+F) ablak kérdőjeles ikonjára kattintva teheted definiálatlanná.

2015. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:
+hogy pontosan hogyan jöttem rá, stb.
2015. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!