Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linux jó programok...

Melyik linux jó programok írására?

Figyelt kérdés
2015. máj. 15. 23:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiket jobban szereted használni. Teljesen mindegy.
2015. máj. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 SimkoL ***** válasza:
36%
Milyen nyelven ?
2015. máj. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Esetleg függhet attól, hogy GTK, QT, stb. toolkitet használsz-e, de az is inkább a desktop környezethez kapcsolódik, mint magához az alaprendszerhez.

Vagy talán még az alapján választhatsz, hogy Debian csomagokra támaszkodik, vagy egyéb, esetleg független tárolóra.

De első körben szerintem is tök mindegy.

2015. máj. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
tök mindegy
2015. máj. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 tabaki ***** válasza:

Használj inkább valami programnyelvet...

Egyébként borzasztó kíváncsivá tettél, hogy vajon mi sugallhatta ezt a meghökkentő kérdést.

2015. máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 SimkoL ***** válasza:

Aki a válaszban feltett kérdésemet lepontozta valószínűleg nincs tisztában vele, hogy Linux alatt a Delphi testvérében Kylix-ben is lehet programkat írni, ő viszont kényes a Linux verziókra pl. Linux Mint alatt nem hajlandó. Valószínű vannak még más kicsit problémás nyelvek is.

A világ nem csak C-ből, Python-ból és Java-ból áll.

2015. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy ha valami egzotikus nyelven akar programozni, akkor azt említette volna a kérdésében.
2015. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SimkoL ***** válasza:
A Delphi-t azért nem tartanám egzotikusnak.
2015. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten a Delphi-re gondoltam és nem is vagyok otthon Delphi témában, de a Kylix nem egy IDE? Nincs valami hasonló cross-platform megoldás?
2015. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 tabaki ***** válasza:

@SimkoL:

Némileg igazat adok neked, mert már itt is többször tapasztaltuk, hogy némely kérdező nincs tisztában azzal, hogy amit az iskolában programozás címén tanul, az egy bizonyos programnyelv használatát jelenti. De ha szűkebben a kérdést nézem, valamilyen módon minden linux alkalmas rá, kivéve talán néhány egészen speciális célra készül változatot. Amelyekről azt sem tudom, hogy léteznek-e egyáltalán, de biztos, ami biztos... :)

2015. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!