Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Premiere Pro CC 2014....

Adobe Premiere Pro CC 2014. Miért van az, hogy ha egy (pl.4K) videót másik felbontásra konvertálok, akkor mindegy, hogy az mekkora (pl. FHD vagy csak HD), csak a bitráta befolyásolja az output fájlméretét?

Figyelt kérdés
Pl. mindegy, hogy 4K-ból Full HD-ra, HD-ra vagy mondjuk FWVGA-ra konvertálok, ugyanaz lesz a kisebb felbontásúak fájlmérete is, mint a nagyobbaké, persze így is kevésbé részletesek a felbontásból adódóan, de a méreten csak a bitráta variál (ami a videó részt illeti).

2015. máj. 17. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:

A bitráta maga az adatsűrűség. 10 Mbps -> ebből ki is lehet számítani: 1s = 10 Mb ; 60s = 600 Mb ; 300s = 3000 Mb

Tehát 10 Mbps-os bitSŰRŰGÉGGEL az 5 perces videó 3000/8=375 MB. Ez lehet 1920x1080, vagy 640x480, tök mindegy. A minősége pocsék, de a fájlméret nem változik.


Sokat összekeverik a kép- vagy videóméretet a felbontással. Nyugodtan legyen HD MÉRETŰ, a felbontást, vagyis a bitrátát vedd lejjebb, ha kisebb fájlméretet akarsz kapni.

2015. máj. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"ugyanaz lesz a kisebb felbontásúak fájlmérete is"


Tehát ez a baj. Ha FHD-ből pl VGA-t csinálsz, de a bitrátához hozzá se nyúlsz, persze, hogy nem változik a fájl mérete. Pedig a Mbps el is mondja neked, hogy mekkora lesz a fájlméret.


Vagy ugyanez a helyzet fordított esetben, ha egy pocsék VGA-ból FHD méretűre konvertálom és a bitrátát is feljebb veszem. Kapok egy sok GB méretű videót, de jobb lesz attól a minőség? Hát nem. Amikor kisebb felbontást állítasz be, akkor kevesebb pixel lesz a videóban.

1920x1080 esetében összesen: 2 073 600 pixelből fog állni neked egy db képkocka. Ha pl 800x600, akkor mindössze: 480 000 db pixel. Sokkal sokkal ritkább pixel nagy minőségrombolást végez. Ennyi igazából.


Én úgy szoktam csinálni, hogy FHD videóm van mp4 típus, H.264 kódolással 2,5-3 Mbps. És jók a videóim.

2015. máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A felvett FHD videók bitrátája eleve 30-33 Mbps között ingadozik, a 4K felvételeké pedig 48-50 Mbps között. A cél az lenne, hogy amikor átkonvertálom a 4K-t FHD-ra, akkor nyilván inkább jobb, mint rosszabb minőséget kapjak az eleve FHD-ban felvett videókhoz képest a 4K-ból FHD-re konvertált anyagokkal. A kérdés ennek fényében úgy szól, hogy vajon meddig lehet növelni a bitrátát, hogy annak értelme is legyen, mert plusz részletet hoz.


(Én is konvertálok néha 2-4 Mbps-re, amikor gyorsan meg akarok osztani valamit, de most a hosszú távú tárolás a cél. [Tudom, akkor lehetne egyenesen 4K-ban tárolni, de azt még sajnos nem mindenki kütyüi játsszák le.])

2015. máj. 19. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:

"4K-ban tárolni, de azt még sajnos nem mindenki kütyüi játsszák le"


Az FHD-t se játssza le minden eszköz még.


Amúgy milyen fájlformátumban rögzít a kamerád?

2015. máj. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért a FHD-t már vígan lejátssza egy átlagos gép is (sőt egy gyengébb is, ha nagyobb a tömörítés mértéke), a 4K-t pedig még nem.


Egyébként mp4 videót vesz fel (H.264 kodek).

2015. máj. 20. 18:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem. A baj az mp4-gyel az, hogy az már eleve egy tömörített állomány sajnos. Ha elkezded lejjebb venni a bitrátát, már a legkisebb módosítás esetén abszolút látható a minőségromlás. Szóval az mp4-et jobban már nem tudod tömöríteni. :(
2015. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez az egy nagy bajom van az mp4-gyel mindamellett, hogy nekem az a kedvenc tömörítési eljárásom. Nekem egy régebbi, gyengébb videokamerám van, 20 Mbps-mal dolgozik és ha videót vágok, nem vehetem lejjebb, mert pocsék lesz. Sőőőőt, ha effekteket teszek bele, azok meg megkövetelik az eredetinél nagyobb bitrátát, tehát 25-30-at is meg kell adjak, ha azt akarok, hogy a video minősége ne romoljon és egyben az effektek is szépek legyenek.
2015. máj. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak ugyebár adott a 4K videó cirka 50 ezres bitrátával, és adott a FHD cirka 30 ezressel. A 4K mégiscsak a FHD négyszerese felbontásban, így azt az arany középutat kéne megtalálnom, ahogyan megéri konvertálni, azaz a minőség jobb lesz a szimplán FHD-ban felvett videókétől, ugyanakkor nem kell súlyos MB-okat fizetnem a már nem is észrevehető, sőt nem is létező minőségjavulásért.

De valószínűleg sajnos majd csak kísérletezgetéssel tudom kideríteni, hogyan konvertáljak. (Aminek jelenleg az szab gátat, hogy nem is 1920x1080 a laptopom kijelzője, csak 1600x900, így nem natív felbontásban nézve a videókat nem tudom úgysem megállapítani, milyen bitrátát állítsak be.)

2015. máj. 23. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!