Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Le töltöttem az ubuntu 15....

Le töltöttem az ubuntu 15. 04-es verzióját és valamiért nem tudok belépni a root felhasználóba miért?

Figyelt kérdés
Adtam a root-nak jelszót és azt írja ki hogy nem sikerült zárolni var, lock, open 11, erőforrás átmenetileg nem elérhető miért?
2015. máj. 17. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
sudo su -
2015. máj. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
így sem jó
2015. máj. 17. 23:46
 3/5 anonim ***** válasza:

A root felhasználóba nem is fogsz belépni mert le van tiltva a jelszava, hogy be tudj lépni, létre kell hozni neki egyet először. De ez nem ajánlott és nincs is értelme.


Root shellt tudsz viszont indítani a "sudo -i" vagy ahogy fentebb írták "sudo su -" paranccsal. Ide a saját felhasználód jelszavát kell beírni, amit megadtál telepítéskor.


Mire írtad hogy "így sem jó"? Elfelejtetted a saját jelszavad?


Egy kis olvasmány:

[link]

2015. máj. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És mit jelent, hogy "belépni"? Ugye nem root-ként akarsz induláskor bejelentkezni? Olyat nem fogsz tudni csinálni, és különösebb értelme sem lenne.
2015. máj. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

terminálban lényegtelen most mit akarsz csinálni, példa kedvéért mappa létrehozása, egy olyan helyen, ahol csak rootk ként lehet:


sudo mkdir mappavagyok



a sudo az ami azt jelzi hogy te root ként szeretnél csinálni



amúgy a Felhasználói fiókok beállításánál meg adhatod magadnak hogy adminisztrátori jogaid legyenek

2015. máj. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!