Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-t meg lehet tanulni pár...

Excel-t meg lehet tanulni pár hét alatt?

Figyelt kérdés
Felnőtt vagyok, nekem még nem tanították az Excel-t és társait már az általános iskolában. Úgy néz ki, hogy lehet adódna egy munkalehetőség, amihez Excel szükséges. Meg lehet tanulni pár hét alatt róla mindent, ha a 0-ról kell kezdenem? Könnyű az vagy nehéz? Köszönöm.
2015. máj. 18. 09:37
 1/7 Tengor ***** válasza:
Ha dolgoztál "kockás" füzettel, akkor nem lehetetlen megérteni a logikáját. Mindent persze nem fogsz megtanulni, de nem is biztos, hogy a munkához minden kell.
2015. máj. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Megfelelő hozzáállással egyáltalán nem lehetetlen.

Jó lenne tudni, hogy mit várnak el.

Az interneten rengeteg (magyar nyelvű) videót találhatsz, könyveket, leírásokat.


Mondani szokás, hogy a Google a barátod, hát használd ki :)


Sok sikert!

Ryo

2015. máj. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor annyira nem bonyolult, ha jól értlek. És ki tudná nekem elmagyarázni, megtanítani? Pl ha keresek egy középiskolás diákot, aki már iskolában is tanulta, ő meg tudná nekem tanítani rendesen? Vagy inkább komolyabb szakembert kellene erre a feladatra keresnem? Kb mennyi időre lenne szükség a megtanulásához?
2015. máj. 18. 09:53
 4/7 anonim válasza:
100%
A legtöbb középiskolás nem nagyon tudja használni az excelt, legfeljebb a legalapvetőbb funkciókat ismeri. Esetleg megkérhetsz valakit, akinek emelt informatika érettségije van vagy arra készül, hogy magyarázza el a dolgokat, de egyszerűbb, ha elmész egy informatika tanárhoz.
2015. máj. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit kell csinalni?


Az excel egy baromi osszetett program, rengeteg lehetoseggel es kepesseggel. Par het alatt mindent nyilvan nem tudsz megtanulni, de nem is kell, mert szerencsere ennek a tudasnak az esetek tulnyomo reszeben csak egy toredeket hasznaljak.


Milyen szamitogepes hattertudasod van?

2015. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá középiskolás segítsége. A neten rengeteg jó lírás, pdf-könyv van róla. Pl. beírod a keresőbe, hogy "excel használata" és letöltesz egy párat.

Nekem kifejezetten élvezetes volt.

2015. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tibusz0211 ***** válasza:
100%

Intenzíven pár hét alatt egyfajta alaptudást össze lehet szedni véleményem szerint, de ez nagyban függ valakinek a fogékonyságától a téma iránt, illetve természetesen a kitartástól.


Az elején biztosan alig fog majd valami sikerülni és rendkívül érthetetlen lesz az egész. Szorgalommal és kitartással persze sikerül, hiszen más is meg tudja csinálni. Ha rááll az ember gondolkodása, onnantól mondhatni nem nagy kunszt az egész.


Rengeteg ingyenes anyag van hozzá a neten. Alapszintű tankönyvet sem bonyolult szerezni.


Munkakörtől függően (ahogy eddig tapasztaltam) azért nem várnak csodákat... rendben van egy kontrollertől vagy könyvelőtől nyilván kicsit többet, mint mondjuk egy sima adminisztrátortól.


Persze minden munkáltató rögtön 10 MS vizsgás embert keres, 3 diplomával, de később kiderül hogy már az is jó, ha alapszinten ért hozzá, vagy legalább látott már ilyent.

2015. máj. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!