Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Microsoft Excelben szeretnék...

Xenon25 kérdése:

A Microsoft Excelben szeretnék összeadni számokat szummával hogyan?

Figyelt kérdés
ami sikerül is csak az a probléma h van olyan cellám amiben nem csak szám van hanem például ez: 1v és ügye ezt már nem adja hozzá a végösszeghez mert mellé került egy betű, de én szeretném ha a sima számot illetve a betű melletti számot is összeadná. Próbáltam a cella formázás kategóriákban beállítani de nem sikerült pedig gondolom ott kell valamit alkotni! Válaszokat előre is köszönöm!
2015. máj. 21. 10:24
1 2
 1/14 Tengor ***** válasza:
Az 1v az mit jelent? A v csak formázás? Akkor a cellába írj számot (1) majd cellaformázásnak add meg, hogy a számok után írjon egy v betűt!
2015. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
szia. nem, nekem ez úgy néz ki például hogy van egy oszlopom és abban vannak sima számok , de van olyan cellám amiben a szám mellett egy betűnek is szerepel és a végösszegbe be le kell számolnia a betű melletti számot is .
2015. máj. 21. 10:39
 3/14 Tengor ***** válasza:
Világos, de mit jelent a v? Van valami jelentősége? Miért van ott?
2015. máj. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A legegyzerübb, ha csinálsz egy másik oszlopot, és a betüt abba írod. A két oszlop közt ne tegyél látható keretet, a szamos oszlopot jobbra irányítsd, a betüs meg csak egy - vagy amennyi feltétlen kell- betü széles legyen.
2015. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
igen van mert azt jelenti a papíron ami egy táblázatban van hogy (vágott )pl :(virág) szóval így különböztettem meg a táblázatban h sima vagy vágott virágról van szó, csakhogy a vágott virágot is bele kell számolni
2015. máj. 21. 10:47
 6/14 A kérdező kommentje:
és mindenképp egy oszlopban kell lenniük
2015. máj. 21. 10:49
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nem látszik, hogy két oszlop, akkor az miért gond?
2015. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
igen értem, bocs csak most olvastam h hogy írtad megpróbálom köszönöm szépen mindenkinek! :)
2015. máj. 21. 10:55
 9/14 Tengor ***** válasza:
Szerintem az az excel tábla nagyon rosszul lett megtervezve. 2 információ van egy mezőben (mennyiség, típus), ami rossz.
2015. máj. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen ez így van, ezt én is tudom, csak az baj hogy A4 -es fekvő lapon kell lennie és már így teljesen betelt az oszlopok száma úgyhogy csak így fér ki egy lapra.
2015. máj. 21. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!