Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet DVD-ből MKV-t...

Hogy lehet DVD-ből MKV-t készíteni újrakódolás nélkül?

Figyelt kérdés

Szeretném a dvd gyűjteményemet átmenteni mkv-ba menüvel, extrákkal és minden egyébbel. Olyan program kellene ami nem kódolja újra a dvd-ket, csak egyszerűen beleteszi egy mkv fájlba. Gondoltam a képfájlokba mentésre is, de az a megoldás nem szimpatikus.


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. máj. 21. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehetséges így. Egyrészt teljesen más kodek, mindenképpen újrakódolás szükséges, másrészt a menüket nem támogatja. Ha cakk-pakk meg akarod tartani, akkor csak a képfájl jöhet szóba.


Ha a menükről le tudsz mondani, és elég a hang- és feliratsávok megtartása, akkor vagy Nero Recode és mp4 vagy Handbrake és mkv. Mindkettő modern h264 kodekkel, kiváló minőségben kódol.

2015. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Hát én nem tudom.

Miért .mkv-re?

A full HD felbontásu filmeket szokták. mkv-be konvertálni pl blu ray lemezről. DVD-ről elég az .avi vagy az .MP4

Szerintem.

2015. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen és a menü nem marad meg természetesen.

Így a képfile a megoldás.

2015. máj. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A DVD Shrink programmal nem képfájlba mented, hanem mappába.Ezzel a programmal a teljes DVD állományt gépre viheted.
2015. máj. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a megoldást. A MakeMKV egy-az-egyben megcsinálja. Persze menü nélkül de ezt tudtam az elején is.
2015. máj. 21. 17:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Ok, akkor áruld el légyszíves, hogy miért az .mkv formátumot választottad.

Tényleg érdekel.

Köszi!

2015. máj. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért ne? Modern, támogat feliratokat és kb. minden kódolási módszert és Matroska!

G.

2015. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagy előny, hogy valamivel kevesebbet foglal, mint egy iso fájl. Ez egy menü nélküli dvd-nél kb 100Mb. Ha menü is volt, akkor még többet lehet vele nyerni. Pár száz DVD-nél már sokat számít.
2015. máj. 22. 08:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Ok, köszi!
2015. máj. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Had kérdezzem már meg, hogy akkor ez hogy is van?

Ha van egy 4,4 GB-os DVD-ém akkor mekkora lesz a Matroska változata? Előre is köszi a választ.

2015. máj. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!