Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben létezik olyan függvén...

Excelben létezik olyan függvény, ami egy adott szöveglistából véletlenszerűen kiválaszt egy szót, ami természetesen egy cellában szerepel?

Figyelt kérdés

2015. máj. 22. 21:55
 1/5 |Orfeusz| ***** válasza:

=index(tömb;véletlen.között(1;n))

ahol a tömb egy függőleges tömb, n pedig a tagok száma)

2015. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt most nem igazán értem
2015. máj. 22. 22:43
 3/5 SimkoL ***** válasza:

Valahogy így képzeld el: A tömböd az A1:A50 oszlop, tehát ebben vannak a szavak. A VÉLETLEN.KÖZÖTT(1;50) 1 és 50 között generál véletlen számokat melyek majd később a sorok sorszámát adják - ha csak egy oszlopot használunk tömbnek értelemszerűen kiderül. Tehát:

=INDEX(A1:A50;VÉLETLEN.KÖZÖTT(1;50)) függvény véletlenszerűen adja vissza az A1:A50 tartomány valamelyik cellájának tartalmát.

Így már érthető ?

2015. máj. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már értem, viszont néha azt írja ki, hogy HIV.

Ilyenkor mi lehet a baj?


Ja igen, és lenne még egy kérdésem, excel függvényt be lehet valahogy ágyazni egy prezentációba?

2015. máj. 22. 23:32
 5/5 SimkoL ***** válasza:

HIV: Valószínűleg a véletlen szám túlszaladt az indexen.

Prezentáció: PowerPoint ? Elvileg objektumként be lehet szúrni az Excel file-t, de én már sajna nem emlékszem rá.

2015. máj. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!